Samsung Galaxy S6 CES 2015’te Duyurulabilir

0

Yanlış duymadınız, SamMobile Samsung firması ile çok yakın olduğunu herkes biliyor. Firma internet sayfasında yer verdiği haberde Samsung Galaxy S6 ve varyantının Ces 2015’te tanıtılacağı konusunda oldu. Ama bu bilgiyi doğrulattığımızda sadece seçili ortaklara tanıtılacağı ortaya atıldı. Herkese açık bir tanıtım olmayacağını belirtmişler.

Telefonun özelliklerine bakacak olursak eğer 5.5 inç Quad HD Super Amoled ekranı yanında 3 GB Ram ve Android Lollipop 5.0 ile kullanıma geleceği konusunda bilgiler verilmiş. Bunun yanında telefon işlemcisi olarak Exynos 7420 ada SnapDragon 810 kullanılacak. Bu işlemcileri bilmeyen arkadaşlara hemen belirtelim, bunlar 8 çekirdekli ve 64 bit olarak çalışıyor. Tabi bu gibi durum olduğunda SnapDragon 810 Galaxy S6da kullanılabilir.

AnTuTu benchmark daha önce sızdırılmış olan telefonumuzun 16 mp ve 20 mp arka kameraya sahip olacağını gösteren 2 farklı model görüntülenmiş. Büyük ihtimall bu kameralardan birisi Galaxy S6da kullanılacak. Tabi bununla kalmıyor ve firma bu modelde optik görüntü sabitleme özelliği olacak kamera ve 4k video kaydını destekleyeceği belirtildi. Özellikle selfie yapanlar içinde 5mp ön kamera müjdesi verildi.

Samsun bu yeni amirl gemisi üzerinde uzun zamandır oldukça çaba sarfediyor. Ayrıca diğer bir bilgide “Project Zero” kod adı verilen telefonunun tasarımında kasa yapısını meral olarak yapacağı bekleniyor. Diğer bir söylentide Galaxy S6’nın Galaxy Note Edge gibi kenarları eğilimli bir ekrana sahip modelinin olduğuda yayılmaya başladı. Bakalım yeni modellerde neler söz konusu olacak bekleyip göreceğiz.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.