Android Telefonda Tuş Ekran Kilidi Çözümü

0

Merhaba arkadaşlar. Yeni akıllı telefonlarda birçok özellik var, tabi bu özellikler bizim hayatımızı kolaylaştırırken bazen zorlaştırabiliyor. Bu özelliklerden bizleri mağdur edenlerden biriside ekran kilidi ve desenli kilitler desek yalan olmaz. Bu telefonlar özellikleri sayesinde sadece bizim belirlediğimiz şifreler ile açılabiliyor ama unuttuğumuzda yada başka arkadaşlarımız kurcaladığında ise telefon kilitleniyor ve bazı bilgiler silinebiliyor. Tabi bu işlem olsun istemiyorsanız telefonu dikkatli kullanmalısınız, ancak herhangi bir şekilde bu işleme maruz kaldırsanız telefonu sıfırlama yapmalısınız. Yedek almadıysanız tüm veriler gidebilir.

Peki, bu sıfırlama işlemi nasıl yapılır sizlere ondan bahsedelim.
Android telefonlarda sıfırlama işlemi üzerinde bulunan ttuşlar kombine edilerek basıldığında cihazı tamamane sıfırlayabilir ve kilitten kurtarabilirsiniz.  İlk olarak Ses yükseltme ile birlikte Home tuşuna basarken power tuşunada basınız. Sona ekranda Samsun logosu görüldüğü andan itibaren tuşlara basmayı bırakın.
“wipe data/factory reset” yazısı ekranda görünüyorsa ses alazarma ve arttırma tuşlarıyla birlikte hareket ettirip menüye gelin. power tuşu ile onayladıktan sonra işleme diğer menü olan Rebook System Now deyin ve işlemleri bitirin. Telefon burada kapanıp açılacak ve bu işlem yaklaşık olarak 1 – 2 dakika gibi bir süre olabilir. Bu esnada kesinlikle telefonu kapatmayın ve bataryayı çıkarmaya çalışmayın.

hard reset samsung phone


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.