Whatsapp Güncellemesi Nasıl Yapılır

0

Dün bana gelen bir mailde sitemizin okurlarından Vedat bey android işletim sistemine sahip telefonu olduğunu ve güncelleme yapamadığını belirtmiş. Vedat bey özellikle Whatsapp uygulamasının otomatik güncellenmesini istiyor. Bunu yapabilir miyim?

Merhaba Vedat bey, önce size selam vererek cümlelere başlıyorum 🙂 Bu işlemler için telefonunuzda otomatik güncelleştirmeler kesinlikle açık olmalıdır. Herhangi bir internet bağlantısı ya da wi-fi ağına bağlandığınız sırada sistem güncellemelerini ve uygulama güncellerini otomatik olarak yapacaktır. Bu ayarı istiyorsanız eğer Google Play ayarlarına giriş yapın ve uygulamaları otomatik güncelle bölümüne girin. Karşınıza bu bölümde aşağıdaki gibi bir tablo çıkacaktır.

 

whatsapp otomatik guncelleme nasil acilir
whatsapp otomatik guncelleme nasil acilir

Uygulamaları –Otomatik Güncelle
-Uygulamaları her zaman otomatik olarak güncelle.Veri Ücretleri alınabilir
-Uygulamaları yalnızca Kablosuz bağlantı üzerinden otomatik güncelle

Buradan istediğiniz güncelleme işlemini seçebilirsiniz ve ayarlarını yapabilirsiniz. Tabi burada size tavsiye ettiğimiz wifi üzerinden güncellemektir. 2. Seçeneği seçtiğinizde hattınızda bulunan internet üzerinden güncelleme işlemi yapılır.

“Whatsapp Kişi Kısayolu Oluşturmak”

Whatsapp aylık 700 milyon kullanıcısı ile büyüyen dev bir mesajlaşma programı olma yolunda şuanda lider konumda. Akıllı bir telefonunuz varsa kesinlikle bu uygulamayı kullandğınızı tahmin ediyoruz. Tabi bu uygulamayı kullanıyorsanız kesinlikle kısa yollarınıda öğrenmeniz gerekiyor.Bu kısayollardan biriside sık olarak yazıştığınız kişileri telefonunuzun arayüzüne eklenmesidir. Tek tıkla onlara ulaşabilir ve zamandan kazanabilirsiniz.

Peki bu işlem nasıl yapılır?

İlk olarak WhatsApp uygulamasına giriş yapın. En çok yazıştığınız kişinin üzerinde parmağınızı basılı şekilde tutun. Sonrasında arşınıza çıkan pencerede “sohbet kısa yolu ekle” bildirimini tıklayın. Bunu yaptığınızda o kişinin kısayolu ana ekranınıza gelecektir.
Sadece bununla kalmayıp bu işlemi widget olarakta yapabilirsiniz. Listenizden WhatsApp uygulamasını açıp kişiler listesinden kısayolu oluşturacağınız kişiyi seçip işlemi sonlandırabilirsiniz.

 


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.