Yapay Zekalı Mesajlaşma Uygulaması Yolda

0

Wall Street Journal’ın haberine göre, dünyanın teknoloji devi Google, yapay zekalı bir mesajlaşma uygulaması üstünde uzun süredir derin bir şekilde çalışıyor. Söylenenlere göre tüm teknoloji devleri de bu projenin peşisıra kendilerine bir proje yapmaya başladı bile.

Google, dünyaca ünlü bir teknoloji devi ve yaptıkları ile hemen hemen herkesin gözünde gıpta edilecek bir konuma sahip. Mesajlaşma uygulamaları, arama motorları, gmail, youtube ve benzeri hemen hemen tüm servisin ağına sahip olan ve en önemlisi kendi işletim sistemi olan Android’i dünyada en fazla kullanılan işletim sistemi haline getiren Google’ın bir sonraki hamlesi, yapay bir mesajlaşma uygulaması. Bu uygulama sayesinde, pek çok şeye kapı açabilecek olan Google, detaylarını henüz bilmediğimiz bu mesajlaşma uygulamasında akıllı bir küp kullanacak.

Google Now Kadar mı?

Hayır, Google Now asistandan çok daha akıllı olacak bu uygulama. Habere göre dışarıdan geliştiricileri de bu proje içerisine katmak isteyen Google, halka arz edeceği bu yapay zekalı mesajlaşma projesinde Chat Botlardan yardım alacak. Chat botları, bildiğiniz gibi belli başlı komutlara cevap veren bir nevi “sıradan” yapay zeka uygulamalarından ancak Google’ın bunları geliştirip önümüze sermesi, ardından halka arz etmesi; epey sükse yapacak gibi görünüyor. Yapay zekalı mesajlaşma uygulamasının geliştirilmesi aşamasında Hangouts’u kullanmayı hedefleyen Google; bütün geliştirmeleri Hangouts üzerinde yapmaya yakında başlayacak gibi görünüyor. Habere göre, Hangouts’un belirlenmesindeki en büyük etken henüz tutulmayan bir Google uygulaması olması ve henüz hemen hemen kimse tarafından kullanılmıyor olması. Hangouts’u bir zorunluluk yerine, severek kullandırılan bir uygulama yapmak isteyen Google’ın bu seçimi; bu sebepten oldukça başarılı gibi görünüyor.

Hangouts Tutar mı?

Eğer, yapay zekalı mesajlaşma uygulaması Hangouts üzerinde yapılacak ise, önümüzdeki senelerde whatsapp kadar tutacak bir Hangouts görebiliriz. Görememek işten bile değil.

Google, henüz bu konu ile ilgili bir açıklamada bulunmadı, zira yöneticileri de öyle ancak haber sızdığından beri durmaksızın süren geliştirme aşamalarının olduğu biliniyor. Bakalım bu yapay zeka uygulamasından Google içerisindeki geliştiriciler başarılı bir şekilde beşiktaş elit escort çıkabilecek mi yoksa, Hangouts, tamamı iel batacak mı…


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.