Whatsapp’a Görüntülü Konuşma Özelliği

0

Whatsapp, yakın zamanda görüntülü konuşma özelliğini kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Sızdırılan haberde, gelmesine kesin gözü ile bakılan görüntülü konuşma özelliğinin denendiği; görseller aracılığı ile kolay bir şekilde görülebiliyor. Dünyanın en fazla kullandığı mesajlaşma uygulaması olan ve Türkiye’de de sms kavramına son veren Whatsapp; şu an için milyonlarca kullanıcıya sahip ve akıllı bir telefon sahibi olan insanın; whatsapp sahibi olmadığı neredeyse görülmemiş bir durum.

Gelmesi beklenen görüntülü konuşma özelliği bir ekran görüntüsü ile sızdırıldı. Macerkopf.de isimli alman teknoloji sitesinde yayınlanan ss dahilinde sızdırılan haberde; görüntülü konuşmanın whatsapp üzerinden gerçekleştiği görülüyor.

Başta Sadece Wi-Fi!

Başta, sadece Wi-Fi ile gelmesi planlandığı iddia edilen görüntülü konuşma özelliğinin sonrasında 3G ve 4G’ye yayılacağı görüşü hakim ve yaygın görüşler arasında ancak bunun herhangi bir anlamı olmadığından bizler, Whatsapp’a direkt olarak görüntülü konuşmanın her internet bağlantısından yapılabileceğini düşünüyoruz. Daha önce de pek çok kez yayılan haberlerde Whatsapp uygulamasının görüntülü konuşma özelliğine erişeceği iddia edilmiş ancak bunlar sadece iddiada kalmıştı. Şimdilerde ise, test aşamasında olduğu ve yakın zamanda geleceği iddia ediliyor. Ve Bu kez, iddia; bir görselle destekleniyor. Bu durum da oldukça sükse yapan bir habere yol açmış durumda.

IOS’a Whatsapp Görüntülü Konuşma Ne Zaman Gelir?

IOS işletim sistemi üzerinde Whatsapp şu an 2.12.12 sürümünde ve bu sürümde herhangi bir görüntülü konuşma özelliği görülmemekte. Testleri devam eden Whatsapp görüntülü konuşma servisinin iddia edilen teslim tarihi ise Ios işletim sistemi için 2.12.16.2 sürümü. Bu sürümde, görüntülü konuşma servisinin ve hizmetinin karşımızda olacağına dair sağlam ön görüler mevcut.

Android’e Whatsapp Görüntülü Konuşma Ne Zaman Gelir?

Android için ise durum çok daha erken yaşanabilir. Görüntülü konuşma özelliğinin Whatsapp üzerine eklenmesi, Android’de özelleştirmeler ve kapalı güncelleştirmeler olmadığından çok daha kolay olacaktır ve en fazla iki güncelleme sonrasında görüntülü konuşma özelliğine Android tarafında taksim elit escort kavuşulabilir. Elbette, kesin olmayan ve henüz görüntülü konuşma özelliğinin dahi kesinleşmediği bir haberden bahsetmekteyiz. Eğer, olursa; Android’e çok daha erken geleceği kesin.

Ayrıca, popüler mesajlaşma uygulamasının daha hızlı sekmeler için çalışmaya devam ettikleri de biliniyor.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.