Samsung Güncelleme Tarihleri Sızdırıldı

0

Samsung, Android konusunda dominant olan bir Kore firması ancak gelin görün ki; Android güncellemelerinde sıkıntı yaşayan ve bunu en sık dile getiren firmalardan bir tanesi. Kullanıcılarından sık sık bu yönde şikayet duyan ve buna artık tabiri caiz ise alışan, tınlamayan Samsung’un güncelleme tarihleri, geçtiğimiz günlerde sızdırıldı. PhoneArena tarafından yayınlanan güncelleme tarihlerinde özellikle Galaxy serisinin merak edilen akıbeti hakkında bilgi de mevcut. Özellikle, batarya ve güncelleme konusunda kullanıcılarını hayli yoran ve mutsuz eden Samsung’un; Google güncelleme politikalarına el attıktan sonra durumu ne olacak bilinmiyor ancak pek de iç açıcı bir durum yaşanmayacağı kesin.

Samsung Güncelleme Tarihleri Sızdırıldı

İlk Olarak Amiral Gemileri

Phonearena’ya göre; ilk olarak Samsung tarafından Android 6.0 Marshmallow güncellemesini alacak olan telefonlar; Amiral gemileri olacak. Bu amiral gemileri, Galaxy, Note ve A serilerinden en yüksek segmentteki modelleri olabilir.

Galaxy Note 5 için Android 6.0 Güncellemesi

Sızdırılan bilgiye göre, Samsung’un Note amiral gemisi olan Note 5 Android 6.0 güncellemesini Mart 2016’da alacak. Elbette, bu durum sadece Kore’de yayınlanan bir güncelleme olacak ve yine Türkiye’ye geçişi iki belki de üç ayı bulacak. Bu durumda ise Haziran gibi bu güncellemenin Türkiye’de alınabileceğini söyleyebiliriz.

Galaxy S6 Serisi için Android 6.0 Güncellemesi

Samsung’un en beğenilen ve rağbet gören telefonlarından Galaxy serisine de; güncellemeler gelecek. Haberini sızdıran Phonearena ekibi; Galaxy S6 ve S6 Edge ve S6 Edge plus modellerinin güncelleme alacağını; bunların da tıpkı Note 5 gibi Mart 2016’da başlayacağını duyurdu.

Note 4 ve Note Edge İçin Android 6.0 Güncellemesi

Note 4 ve Note Edge için Android 6.0 güncellemesini Samsung, Nisan 2016’da Kore’de dağıtıma çıkarmayı planlıyor. Bildirilen habere göre baz alırsak, Türkiye’ye gelmesi de Nisan’dan sonra önümüzdeki iki ya da üç ay içinde belirlenebilecek.

Galaxy S5 için Android 6.0 Güncellemesi

Galaxy S5 için ise, Android 6.0 güncellemesi Samsung tarafından Kore’ye Mayıs 2016’da verilecek. Ardından tüm dünyaya yayılacak güncellemenin Türkiye’ye tam tarihi ise belli değil ancak iki yahut üç ay sonrasını, tıpkı diğer modellerde olduğu gibi mecidiyeköy elit escort ön görebilmemiz mümkün.

Galaxy Tab için Android 6.0 Güncellemeleri

Galaxy Tab modelleri için de Android 6.0 güncellemeleri bekleniyor ancak bunların kesin olmadığı bildiriliyor. Mayıs ya da Haziran ayında alınabilecek güncellemeler için; belli bir tam tarih yok.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.