4.5G Geliyor Bakandan Uyarı Geldi

0

Ulaştırma ve Haberleşme bakanı Binali Yıldırım son günlerin en çok konuşulan konularının başında gelen 4,5 hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle son günlerde telefon şirketlerinin yaptığı reklam filmleri ile 1 Nisan 2016 tarihinde hayatımıza girecek olan 4,5 teknolojisi ile artık daha hızlı internet kullanımına sahip olacağız.

Mobil cihazların giderek yaygınlaştığı günümüzde artık en önemli işlerimizi halletmemize ve hayatımızın bir parçası olmasına neden olan internet hızımız sonunda üst seviyelere çıkıyor. Ülkemizde faaliyet gösteren Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom firmalarının alt yapı çalışmalarına hız vermesinden sonra Binali Yıldırım bu konu hakkında çok önemli açıklamalarda bulunudu.

BTK’nın bu konuda verdiği yetkiyle birlikte firmaların çalışmaları hız kazandı. Binali Yıldırım’ın özellikle günümüz Türkiye’inde 3G hızının bile henüz istenilen seviyede olmadığına dikkat çekmesi ve bu yeni gelecek 4,5 G hızına gereken özenin gösterilmesi konusunda açıklamaları gündeme bomba gibi düştü.

4,5 bugün iletişimde hızın artmasına neden olacaktır. 1 Nisan’da hayatımıza girecek olan internet teknolojisi 8 yıl içerisinde Türkiye’nin bütün tünellerinde çalışacak olacak kapasiteye sahip olacak gibi gözküyor. Binali Yıldırım özellikle bu konuda firmalara ciddi uyarılarda bulundu. İnternet hızının testleriniz yetersiz bulan Binali Yıldırım’ın bundan sonra daha fazla dikkat edeceğini ve bu konuda firmalara sıkı takip yapacağı gelen haberler arasında yer alıyor.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.