SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

99 Dolarlık Oyun Satışa Çıktı

Teknoloji 9 Temmuz, 11:15'de eklendi

android-oyun-kolu-ouyaBu yılın sonlarından yeni oyun konsollarını piyasaya sürmeye hazırlanan teknoloji devleri Sony ve Microsoft, son hazırlıklarını tamamlarken, 99 dolarlık satış fiyatına sahip olan Ouya piyasaya hızlı bir giriş yaptı. Android işletim sistemi ile açık kaynak kodlu olarak çalışan Ouya, Playstation, Xbox ve Nintendo gibi dünya çapında oyun konsolları kadar kaliteli olmasa da basit bir oyun fikri ile nasıl yenilikçi olunabileceğini gösterdi. Uzun süreden beridir yoğun bir şekilde ilgi gören bu oyun konsolu, ismini KickStarter üzerinden tüm dünyaya duyurmayı başardı. 63 bin destekçisi tarafından yapılan bağışlarla destek olunan Ouya, 8,6 milyon dolarlık bir fon oluşturmasını bildi.

Julie Uhrman, Ouya’nın fikir babası konumunda ve katıldığı TV programlarında yeni konsolun önümüzdeki satışının başladığını duyuruyor. Çok küçük boyutlarda olan Ouya, bir adet oyun kontrolcüsü ile satışa sunuluyor. ABD’de satışı iyi seviyede ilerleyen oyun, diğer ülkelerden gelecek siparişler için yeterince stok bulunduruyor. 1.5 GHz Cortex A9 çift çekirdekli işlemci ile 400 MHz hızında bir de grafik birimi bulunduran bu ürün, şimdiden dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Diğer özelliklerine bakıldığında ise; konsol depolama kapasitesi microSD kart ile 32 GB’lik bir alana ulaşmak mümkün. 1 GB RAM, Bluetooth 4.0 ve 802.11 b/g/n ve 8 GB dahili hafıza ile Ouya, Android 4.1.2 versiyonuyla çalışıyor.

Oyunun dağıtımına Mart ayında başlayan Ouya, oyun sayısı olarak da 150 adeti görmüş durumda. Tablet ve akıllı telefonlardan farklı olarak, Androidin gelişen oyun dünyasını, çoklu oyuncu özellikleri ile birleştiren Ouya, yakın gelecekte adından çok daha fazla söz ettireceğe benziyor.

99 Dolarlık Oyun Satışa Çıktı
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Yazıya 6 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Doğaç 10 Temmuz 2013

site satıldımı hitler düşmüş 🙁

Ertan Dönmez 12 Temmuz 2013

Hangi site

Doğaç 13 Temmuz 2013

https://www.ertandonmez.com.tr
 
Bu Site 😀 Site Tanıtımları gitmiş 2  bini geçen konular gitmiş 🙁

Ertan Dönmez 13 Temmuz 2013

ertandonmez.com o karıştırıyorsun sen siteleri 🙂

Doğaç 16 Temmuz 2013

Aaa 😀 pardon
 
Peki sahipleri aynımı yani 2 side sizinmi 😀

Ertan Dönmez 17 Temmuz 2013

Tanımıyorum o arkadaşı isim soyisim benzerliği 😛