Twitter’dan Vine Mesajı

0

twitter-vineGünlerdir mobil paylaşımlarla ilgili olarak en fazla konuşulan konu, Instagram ve Vine arasındaki rekabet oldu. Facebook tarafından sahip olunan Instagram ve Twitter’ın sahip olduğu Vine arasındaki yarış, gün geçtikçe hareketleniyor. Vine ‘da bulunan video özelliği, sadece fotoğraf paylaşımına izin veren Instagram tarafından da kullanılmaya başlanınca, yarış çok daha çetin bir hal almıştı. Oldukça ciddi bir atak olarak görülen bu durum, Twitter tarafından telaşla karşılanmışa benziyor. Zira, Facebook’un tanıtımını yapmasının ardından harekete geçen Twitter, kullanıcılarına e-posta göndermeye başladı. Vine’ı tanıtan e-postalar gönderen Twitter, rekabette aldığı yaranın farkına vardı.

Instagram’ın yeni özelliği ile 15 saniyelik videolara izin vermesi ile hem var olan kullanıcıları için müjdeli bir haber verildi hem de yeni kullanıcılar için önemli bir adım atılmış oldu. Videolara uygulanan filtre uygulaması oldukça beğenilen Instagram, bu konuda Vine’ı geçmişe benziyor. Çok daha özellikli bir video düzenleme seçeneği sunan Instagram, rekabette kendisine ciddi anlamda zarar veren Vine’dan intikamını da almış oldu. Twitter’ın uygulaması olan vine, 6 saniyelik videoların paylaşılmasına olanak sağlıyor. Mobil dünyada kıyasıya bir yarışa giren internet devleri, bu konuda da birbirleri ile çekişiyor.

Twitter tarafından İnstagram’ın atağına karşılık tanıtım e-postaları gönderilmesi, Vine’ın kullanıcı sayısını arttırmaya yönelik. Detaylı bir şekilde Vine’ın nasıl kullanılacağının anlatıldığı mesajlarda, uygulamanın ne kadar eğlenceli olduğu üzerinde de duruluyor.  Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada Vine’ın Instagram’ı geçtiği duyurulmuştu. Mobil dünyada video paylaşımın öneminin farkına varan Facebook, uygulamasını geliştirme yoluna giderek, rakibine cevap vermiş oldu. Çok kısa bir zamanda oldukça yüksek kullanıcı sayıların ulaşan Vine, rakiplerinin korkulu rüyası olmuştu. Şimdi ise sadık bir kullanıcı profili olan Instagram, hem fotoğraf hem de video paylaşımında eğlenceli efektleriyle, liderliğe göz kırpıyor.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.