Akıllı Telefonla Evinizin Kontrolü Sizde

0

benkiGeçtiğimiz günler içerisinde Benki tarafından başlanan Kickstarter kampanyası ile akıllı telefonlarla bütün ev cihazlarının kontrolü mümkün oluyor. Pilli bir kamera, cam ve kapıların açılıp kapanmasını sağlayan sensörler ve akıllı bir prizle beraber satın alınan Benki, yardımcınız gibi sizlere gereken desteği sağlıyor. Diğer akıllı projelerden farklı olarak; veri toplama ve kullanım durumunu göstermeden ziyade, cihazların açılıp kapanmasını sağlaması Benki’yi diğerlerinden ayırıyor. Bütün aletlerin kendi içerisinde senkronizasyonunu sağlayan cihaz, iOS ve Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlara yüklenebilir özellikte. Ne kadar uzakta olursanız olun, cihazlarınızın kontrol altında tutulmasını sağlayan Benki, bunu akıllı telefonlarınız vasıtasıyla yapıyor. Akıllı priz ile fişe takılı olan tüm aletlerin kontrolünü sizlere devreden cihaz; ışık ve ısı sensörü ile birlikte gelmekte.

Mikrofonu sayesinde bu cihazın bebek telsizi şeklinde kullanımı da mümkün oluyor. Kamera görüntüleri ile evinizde olup bitenleri izleyebilir, kontrol edebilir ve açık unutmuş olduğunuz kapı ya da pencerelerinizi kapatabilirsiniz. Evinizi havalandırmak istediğinizde de yine Benki sizin için bunu kolaylıkla yapabiliyor. Cihaz Wi-Fi olan her yerde çalışma özelliğine sahip durumda. Bir akıllı telefonunuzun olması, evinizin kontrolü için yeterli. Herhangi bir şekilde üyelik gerektirmeyen cihaz, evde olmadığınızda ortaya çıkabilecek olumsuz durumların önüne geçmek ve önlem almak adına geliştirilmiş. Kickstarter kampanyası kapsamında şu ana kadar toplanan para ise 40,000 $.

4 Temmuz gününe kadar 220,000 $ toplandığında, Benki önemli bir teknolojik yenilik olarak bizlerle buluşacak. 233 adet sponsor tarafından desteklenen ürün, son yıllarda ortaya çıkan teknolojik yenilikler arasında da yerini almış durumda. Satış hakları konusunda, cihazın net bir şekilde satılır duruma gelmesini bekleyen teknoloji avcıları Benki’ye göz dikmiş durumda.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.