Android Dosya Gizleme Nasıl Yapılır?

0

Android konularında anlattığımız gibi güvenlik ve android cihazlar istediğimizi yapabildiğimiz için bilgisayarlarda olduğu gibi android cihazlarımızda da bulunan dosyalar gizlenebilir. Yeni aldığınız cihazlarınızda birkaç pratik işlem ile sizlerde dosya gizleyebilirsiniz. İlk olarak yapmanız gereken telefonunuzun uygulama menüsüne giriş yapın ve dosyalarım uygulamasını seçin.

android dosya gizleme

Dosyalarım bölümüne girdikten sonra cihaz hafızasına giriş yapın. Burada gizlemek istediğiniz dosyaların klasörlerine girin.
Burada göreceğiniz üzere apk uzantılı dosyalar bulunuyor. Gizlemek istediğiniz dosya hangisiyse onun üzerinde basuılı tutup bekleyin. Açılan menüde yeniden adlandır seçeneğine tıklayın. Yeniden adlandıracağınız dosyanın başına gelip “.” işareti yerleştirin. Bu işlem sadece tek nokta işaretiyle gerçekleşmeli ve arada kesinlikle boşluk bıramayın. Daha sonra işlemi bitirip tamam butonuna basarak devam edin.

dosya gizlemek android

Bu işlemden sonra adını değiştirmiş olduğunuz dosya gizlenmiş olacak, bu dosyayı olurda tekrar görünür yapmak istediğinizde sol dokunmatikten ayarlar ve gizli dosyaları göster seçeneğini aktif hale getirmeniz gerecektir. Ama bunu çok fazla kullanmanızı önermiyoruz, olurda unutursanız eğer bazen formatta dosyalar silinebiliyor.

android gizli dosyalar

dosya saklama android

 

android gizli dosyalar ayarlar


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.