SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

Cep Telefonlarında İmei Kodu Nasıl Bakılır

Nasıl Yapılır 9 Ocak, 22:55'de eklendi

Son zamanlarda mobil cihazlara verdiğimiz paralar binlerce tlye gelmiş durumda. Bizim için çok değerli olan bu telefonların çalınma, kaybolma gibi risklere karşı telefonda bulunan imei numarasını kesinlikle saklamamız şart oldu. Bu tür bilgileri öğrendikten sonra kimsenin göremeyeceği şekilde saklamalısınız. Her mobil telefonda ve 3G bağlantısı bulunan tabletler üretildiği sırada bir kod ile çıkış yapılıp kullanıcıya teslim edilir. Herhangi bir sıkıntı durum olmadığı sürece imei kodları sizinle birlikte telefonda kullanımda durur. Bu imei kodunun açılımı “International Mobile Equipment Identity” Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği olarak ifade edilmektedir. 14 haneli bir sayı olan IMEI kodu 2 haneli bir sv koduyla birlikte 16 haneye kadar çıkabiliyor. Bu ek haneler genellikle yeni alınan cihazlarda ve son çıkan modellerde olabiliyor.

IMEI numaralarının onları tanımaktan tutun da mobil cihazlarla bağlantı kurmaya ve bazı engellemelere kadar birçok amacı bulunmaktadır. Telefonunuz çalındığında hizmet sağlayıcınıza bu durumu haber verdiğinizde mobil şirketi cihazı mobil ağlardan bu kod sayesinde engeller ve telefonların takip edilmesi bu yöntemlerle yapılmaktadır.

Telefonların çoğunda *#06# yapıldığında IMEI kodu ekrana gelmektedir. Sizler için aşağıda farklı telefonlarda IMEI numarası öğrenme tekniklerini yazıyorum umarım işinize yarar.

* iOS telefonlar (iPhone & 3G iPad) : Ayarlar -> Genel -> Hakkında Mesünü
* Android : Ayarlar -> Telefon Hakkında menüsü Altında
* Eski Sony ve Sony Ericssonlar : “* Sağ * Sol Sol * Sol *”
* Blackberry ya da son çıkan Sony Ericssonlar : Seçenekler -> Durum altında yer almaktadır.

Cep Telefonlarında İmei Kodu Nasıl Bakılır
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.