Apple iOs 7 Tanıtımını Yaptı

0

ios7 Bu rakamlara bakıldığında, iPhone kullanıcıları Android sahiplerine göre, yüzde 50 daha fazla kullanım yapmakta. Bunun yanı sıra, iOS kullanan kişiler ürünlerinden çok daha hoşnut ve daha fazla harcama yapıyor.  iOS kullananlar yüzde 93 oranında iOS 6 kullanmakta ve iOS 5 kullananların yüzde 6’lık bölümü ile beraber, kullanıcıların neredeyse tamamına yakını güncel kalmayı sağlıyor.

iOS 7 oldukça köklü değişikliklere sahip olarak karşımıza çıkıyor. iOS meraklıları tarafından beklenen yeniliklere, logo ve tasarım öncülük ediyor. Tipografide de önemli farklılıklara gidilmiş durumda. Özetlemek gerekirse arayüze bakıldığında birçok değişiklikten söz etmek mümkün.  Görselden bahsetmişken bir örnek vermek gerekirse, hava durumu ile ilgili alacağınız bilgiyi artık çok daha farklı bir tasarımla göreceksiniz. Takvim uygulamasına göz atıldığında ise Mac OS X Mavericks’de olduğu şekli ile değişikliklere gidilmiş. Mesajlaşma ekranları ve bildirim merkezi de yine bu değişimden nasibin alarak, farklı bir renkle tasarlanmış. Yeni iOS, telefonunuzda telefon kilidi bile olsa, gelen bildirimler için inceleme olanağı sunuyor. Kontrol merkezi de yine yeniliklerden etkilenen bölümlerden bir tanesi. Telefonunuzun çok daha iyi kontrol edilmesi için çeşitli değişikliklere gidilmiş. AirPlay’e girebiliyor, uçak moduna geçebiliyor veya Wİ-Fİ durumunda değişime gidebiliyorsunuz.

Fotoğraflar Artık Çok Daha Önemli

iOS 7, kameraların yeni bir görünüme kavuşmasını da sağlıyor. Çektiğiniz fotoğraflarınız senelere göre sıralanabilecek ve Instagram uygulamasında olduğu gibi filtreleyerek saklamanız mümkün olacak. Moments ismindeki sistem sayesinde, fotoğraflarınızın bulunduğu arşiviniz çok daha güzel bir arayüze sahip olacak. Mac OS X Mavericks’de gördüğümüz Safari, yeni iOS ile de sizinle. Böylece bütün ekranı kaplamakta olan daha geniş açılı internet deneyimi, çok daha keyifli bir hal alacak.

Araç İçerisinde Yeni iOS ve Siri

Siri, eskiden olduğu gibi robotik bir sese sahip olmayacak. Hem erkek hem de kadın sesine yer verilen Siri’de, Fransızca ve Almanca dil desteği de bulunacak. iOS 7, Mercedes, Nissan, Hyundai, Honda, Chevy ve Kia gibi otomobillerde oldukça işlevsel şekilde kullanılabilecek.

Güncellemelerde Yenilik

Güncellemeler için kullanılan Uptade All yani hepsini güncelleme seçeneği, bu sürümde ortadan kayboluyor. Böylece otomatik bir şekilde güncelleme yapan iOS karşımıza çıkıyor.

iTunes Radyo Özelliği

iTunes Radyo, Apple TV ve Mac entegrasyonuyla da çalışabilecek. Online radyo dinleme ve kendi radyo istasyonuna sahip olma olanağı sunan yeni iOS, kullanıcılar daha keyifli bir deneyim sunacak.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.