Playstation 4’ün Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

0

playstation4Dünyaca ünlü oyun konsolu üreticisi konumda da olan Sony, Playstation 4 ile basın karşısına çıktı. Şubat ayında tanıtımını yaptığı Playstation 4’ü, çok daha detaylı bir şekilde görücüye çıkaran şirket, hazır bir halde bulunan konsolu da ilk kez göstermiş oldu. E3 Basın Konferansı’nda satış fiyatı da açıklandı. Playstation 4 fiyatı 399 dolar olacak. Kasım ayında meraklıları ile buluşacak olan XBox One’ın satış fiyatını ise Microsoft 499 dolar olarak belirlemişti. Sony ise 100 dolarlık bir farkla rakibinin karşısına çıkmış oldu. Playstation 4 çıkış tarihi konusunda ise net bir bilgi verilmezken, Kasım sonu ile Ocak ayının ilk günlerinde Amerika ve Avrupa’da satışların başlayacağı duyuruldu.

Playstation 4, değişen gamepad’i dualshock 4’e fazladan sahip olmak isteyenler ise pakette bulunmayan dahili kamera ücretinde olduğu gibi 59 dolar fazladan ödeyecek. Bu yeni oyun konsolu, 8 GB hafıza, X86 mimarili bir işlemciye sahip durumda. Touchpad, paylaşma butonu ve kulaklık girişi bu konsolun kutusunu da kapsıyor. Paylaşma butonu sayesinde arkadaşlarınızın, oynadığınız oyunu görebilmesi de sağlanmış olacak. Tamamlanan level sonrasında onlara devir yapmanız da yine bu konsolla gelen bir özellik. Uzaktan oynama özelliği, Playstation 4 oyunlarının Playstation Vita üzerinden oynanmasını da sağlayacak.

Böylece hem televizyon izlemek hem de Vita üzerinden oyun oynamak mümkün hale gelecek. Playstation 4 ile oynanacak olan oyunların sayısı da artmış olacak. Shuhei Yoshida tarafından yapılan açıklamaya göre, DriveClub, Knack, Killzone: Shadow Fall gibi oyunlar da konsola eklenecek. Yeni konsolun en büyük özelliklerinden bir tanesi ise 2. el oyunları destekleyecek olması. Sony CEO’su Jack Tretton yaptığı açıklamada, “Oyunların takas edilebilir olması bu oyunun çok daha renkli hale gelmesini sağlayacak.” şeklinde konuştu. İnternet bağlantısına gerek olmadan oyunların 24 saat boyunca oynanabilir olması da önemli özellikler arasında sayılabilir. PlayStation 4′ün fiyatının açıklanmasının ardından, Amazon, Walmart ve Best Buy gibi alışveriş siteleri siparişleri kabul etmeye başladı.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.