Apple’dan iOS 7’nin Beta Sürümü

0

ios7-ipadHem arayüzü hem de diğer özellikleri yeniden yapılandırılmış bir şekilde kullanıcılara sunulan iOS 7, WWDC 2013 Konferansı kapsamında tanıtılmıştı. Organizasyon sırasında sadece iPhone versiyonu üzerinde durulmuş ve tüm etkinlik bu kapsamda detaylandırılmıştı.

Apple, şimdi ise iPad ve iPad mini için beta sürümü yayınladı. Apple tarafından bu tanıtımın yapılması sonrasında, uygulama geliştiricilerin içerisinde oldukları belirsizlik de ortadan kalmış oldu. iPad için uygulama geliştirme hizmeti veren yazılım şirketleri, final sürümü sonbaharda kullanıma sunulacak olan yeni işletim sistemini incelemek için gün sayıyorlardı. Apple’a kayıtlı olan bir uygulama geliştiricisiyseniz, “iOS 7 Beta 2” isimli yeni güncellemeyi kablosuz bir şekilde, “Yazılım Güncelleme” bölümüne girerek, cihazınıza indirerek kurabiliyorsunuz. Geliştirici özelliği bulunmayan kullanıcılar ise, MacRumors internet sitesinde bulunan indirme bağlantıları yoluyla, güncelleme dosyasını bilgisayarlarına indirebiliyorlar. Böylelikle yeni iPad’leri denemek de böylelikle mümkün oluyor.

Güncelleme aynı zamanda bazı düzeltmeleri de kapsıyor. Özellik iyileştirmeleri ile beraber sorunların ortadan kaldırılması için önemli bir fırsat sunan bu güncellemelerde, en fazla dikkat çeken ise “Siri” özelliği oldu. “iOS 7 Beta 2” sürümünde kadın ve erkek sesi ile konuşan bu özellik, çok daha hızlı bir halde getirilerek, fonksiyonel ve kullanışlı bir niteliğe sahip oldu.

Bunların yanı sıra Apple yeni güncellemede “Sesli Notlar” anlamına gelen Voice Memos özelliğini ana ekrana yerleştirmiş durumda. Uygulamanın arayüzünde de değişikliğe giden Apple, yeniliklere devam etmiş. Daha önce kaydetmiş olduğunuz sesler üzerinde düzenlemeye imkan veren bir özelliğe de kavuşan “Sesli Notlar” kullanıcılara iCloud üzerinde saklama ile beraber, AirDrop ve e-posta aracılığıyla paylaşımda bulunmayı da mümkün kılıyor. Apple yayınladığı bu sürümle yine tüm dikkatleri de üzerine çekmiş oldu.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.