Snapchat 800 Milyon Dolar Oldu

0

snapchatKullanıcı sayısını oldukça hızlı bir şekilde arttırmayı başaran ve fotoğraf paylaşımında Facebook’a önemli bir rakip olan Snapchat, 800 milyon dolarlık piyasa değerine ulaştı. ABD’li yatırımcılardan büyük bir destek alarak, piyasa değerini yükselten şirket, Facebook’un sahip olduğu Instagram’ın korkulu rüyası durumunda. Özel sermaye ile birlikte, risk sermayesi şirketlerinden almış olduğu B serisi yatırım üzerine, büyük bir piyasa değerine sahip olan Snapchat, bu alanda önemli oyunculara arasında bulunuyor. ABD’de yoğun bir kullanıcı sayısına ulaşan Snapchat, özellikle gençler tarafından kullanılıyor.

Şirketten yapılan açıklamada, General Catalyst, Benchmark Capital ve IVP (Institutional Venture Partners) gibi dev yatırım şirketlerinin de aralarında olduğu şirketlerden, yaklaşık olarak 60 milyon dolar yatırım toplandı. Bugüne kadar 75 milyon dolarlık yatırım desteği alan şirket, B serisi yatırımla beraber 800 milyon dolarlık bi r değeri görmüş oldu. Özellikle IVP tarafından destek alması Snapchat açısından son derece önemli. Çünkü bu şirket, ABD’nin en büyük yatırım şirketleri arasında yer alıyor. IVP tarafından konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada ise; Snapchat için istisnai görülebilecek bir hamle yaptıklarının ve normal şartlarda 20 ile 100 milyon dolarlık yatırımlarda bulunduklarının altı çizildi. Genç bir kullanıcı oranına sahip olan Snapchat’ın mobil dünya için hem gelecek vaad eden hem de benzersiz bir uygulama niteliği ile önemli bir şirket olduğunu belirten IVP, desteklerinin süreceği mesajını verdi.

Snapchat tarafından resmi blog sayfasından yapılan açıklamada, günlük fotoğraflı mesaj paylaşımının 200 milyon olduğu belirtildi. 2 yaşında olan bir şirket için oldukça önemli bir başarı olan bu durum, Snapchat’i daha özel kılıyor. Snapchat’in ayrıca 13 yaş altı kullanıcılar için ‘SnapKidz’ hizmeti de bulunuyor.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.