SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

Facebook Mobil Gazete Olacak

Sosyal Medya 1 Temmuz, 21:47'de eklendi

facebook-gazeteSosyal medya denilince akla ilk olarak Facebook geliyor. Bu dünyaca ünlü internet devi şu sıralarda, haber okuyucu servislerine, kendi ürününü ekleme hazırlığı içerisinde. Facebook tarafından “Reader” adı verilen okuyucu servisi, çok sayıda haber kaynağını bir araya topluyor. Kullanıcıların her türlü haberi çeşitli alternatiflerle bulabildiği ve Flipboard’a benzeyen proje, rekabetçi bir sektörün içerisinde yer alacak. Google’ın oldukça popüler olan haber servisi Google Reader’ı kapatacağını açıklamasından sonra, diğer servisler arasındaki rekabetin de yoğunlaştığı rahatlıkla söylenebilir. Facebook tarafından bu alana el atılacağının duyulmaya başlanması, rekabetin şeklini ve sonuçlarını da etkileyeceğe benziyor.

Gogole Reader’ın kapanması ile ilgili karar verilmeden önce çalışmalarına başlayan Facebook, 1 yıl önce haber servisi hizmetini verme konusunda kararını almış. Bunun yanı sıra, Facebook’un kafasında Google Reader’dan daha çok Flipboard’a benzeyen bir sistem mevcut. Oldukça farklı haber kaynaklarının bir araya getirilerek kullanıcılara sunulmasının hedeflendiği projede, haberler arasında gezinebilme ve farklı seçeneklere ulaşabilme söz konusu. Akıllı telefonlarla beraber, tabletler için çıkacak olan uygulama ile Facebook mobil kullanımın daha da artması bekleniyor. Mobil reklamların karlılık oranlarının gün geçtikçe artması, bu alanda oldukça ciddi bir yarışın yaşanmasına da neden oluyor. Planlar arasında, Facebook’un sadece bir sosyal paylaşım sitesi olarak hizmet vermek dışında, kullanıcıların kişisel ilgilerine uygun olan eş zamanlı; haber, olay ve konuşma gibi etkileşimleri de sunmak var.

Konuyla ilgili olarak Facebook tarafından şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmadı. Dolayısıyla Reader’ın ne zaman kullanıma sunulacağı da bilinmiyor. Sahibi olduğu Instagram’a video ekleme özelliği de kazandıran Facebook, yeni servisi ile de Flipboard’a oldukça büyük bir rakip olacak gibi. 2013 senesinde yeniliklerle gündeme geleceğinin ipuçlarını veren Google, böylelikle dediğini gerçekleştirmek için çalışmalara başlamış oldu.

Facebook Mobil Gazete Olacak
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.