Twitter Bildirimlerine Yenileri Eklendi

0

twitter-bildirimTwitter tarafından kullanıcılarına iletilen bildirimlerin kapsamı genişledi. Artık çok daha fazla etkileşime açık bir platform olacak olan Twitter, kullanıcılarının daha fazla bilgi edinmesine de imkan veriyor. Buna göre; Twitter kullanıcılarının mention aldıkları tweetler bir başka kullanıcı tarafından favoriler kısmına eklendiğinde bundan haberdar olunabilecek. Bunun yanı sıra retweet edilen bir tweet, yine bir başka kullanıcı tarafından retweet edildiğinde, bildirim alınacak.  Böylelikle, Twitter kullananlar, kendi bağlantıları dşında gerçekleşmiş olan etkileşimleri de takip etmeye başlayacak.

Bu yeni özellikler, Twitter’ın bildirim sistemini çok daha geliştirmek amacıyla atılmış bir adım olarak yorumlanıyor. Bu yeni değişimle beraber, çok daha fazla takip edilecek mesaja ulaşmak da mümkün olacak. Kısıtlı bir bildirimden daha fazla bildirim olanağı sunmaya başlayan internet devi, kullanıcıların çok daha geniş bakış açısına sahip olmalarını da amaçlıyor.

Geçtiğimiz günlerde herkese açık olan analytics aracını hizmete sunan Twitter, böylelikle çok daha fazla veriyi analiz etmeye de olanak sağlamış oldu. Bu değişimin özellikle markalara için önemli olduğu düşünülüyor. Çünkü müşteri davranışlarının ne kadar ayrıntılı bir şekilde analiz edildiği, alınacak olumlu sonuçların oranını yükseltiyor. Tüketicilerin karar verme davranışlar, beğenileri gibi konular, oldukça önemli bir veri bankası niteliği taşıyor. Dolayısıyla Twitter tarafından yenilenen sistemde, çok daha detaylı analizlere ulaşmanın mümkün olması, şirketlerin tüketici davranışları ile ilgili çok daha detaylı bilgiye ulaşmaları anlamına gelecektir. Her ne kadar bu yeni Twitter özellikleri, çok daha geniş bir etkileşimi ifade etse de her bildirim için ayrı e-posta mesajı almak sıkıcı bir durum oluşturabilir. Mail kutusunda sürekli olarak yeni bildirimler görmek, spam maillerden yılmış kullanıcılar tarafından hoş karşılanmayacak gibi. Özelliklerin hali hazırda kullanılabilir durumda olması, çok yakın bir gelecekte nasıl sonuçlar alınacağını görmemiz açısından önemli.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.