WhatsApp Kullanıcı Sayısı 250 Milyon

0

whatsappDünya çapında mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, yaptığı açıklama sonrasında 250 milyon kullanıcı sayısını aştığını bildirdi. Aylık bazda 250 milyon kullanıcı sayısı ile oldukça büyük bir başarıya da imza atan şirket; Android, BlackBerry, iOS, WindowsPhone ve Symbian gibi çok sayıda işletim sistemine sahip mobil cihazda kullanılabiliyor. Firmanın bir başka açıklamasına göre ise, mobil mağazalarından en fazla satın alınan uygulamalardan birisi WhatsApp.  Yine bununla beraber, Aralık ayından bu yana 50 milyon kullanıcı, bu uygulamayı kullanmaya başladı.  Yakalanan bu başarı sonrasında WhatsApp Twitter’ı yakalarken, Skype’nin 280 milyon olan aktif kullanıcı sayısına da yaklaşmış oldu. Bu uygulamalara olan yoğun talebin, mesajlaşma konusuna olan ilginin her geçen gün artmasından kaynaklandığı biliniyor. Bu servisin ücretsiz bir şekilde sunulması da yine tercih nedenlerinin başında yer alıyor. Bu denli yoğun bir kullanıcı sayısına ulaşmasına rağmen, WhatsApp’ın karşısında da önemli rakipler bulunuyor. Bunlar arasında; Facebook Messenger, LINE, Google Hangouts, Tango, Kakaotalk, Viber, Kik en önemlileri.

Google Play ve iTunes App Store satışlarına bakıldığında da yoğun bir satın alma göze çarpıyor. WhatsApp, bu mağazalarda en fazla indirilen uygulamalar arasında kendisine yer buluyor. Google Play’de en fazla satın alınan 28. uygulama olan WhatsApp, iTunes App Store verilerine bakıldığında ise en fazla satılan uygulamalar arasında.

Mobil uygulamaların her gün çok daha fazla tercih ediliyor olması,  bu alanda oldukça büyük bir rekabetin yaşanmasına neden oluyor. İnternet devlerinin de yoğun bir şekilde ilgi gösterdiği mobil mesajlaşma, insanların en fazla ilgi gösterdiği uygulamalar arasında. Rakiplerinden geri kalmak istemeyen ve buradaki fırsatı gören dev şirketler, çeşitli satın almalarla çok daha güçlü hale gelmek istiyorlar.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.