Google + Facebook’u Zorlayacak

0

google-facebookİki yıl önce yayına başlayan Google +, sosyal ağlar arasında kendisine yer aramaya devam ediyor. SearchMetrics tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre, gelecek yıllar içerisinde Google’ın sahibi olduğu sosyal ağ, ciddi bir atılım yapacak. 2016 senesi itibari ile Facebook’u paylaşımda geride bırakması düşünülen Google+, bu alanda sürprizler yapmaya devam edecek.

Bu araştırmadan kısa bir süre önce, BlinkX isimli bir araştırma şirketinin analizleri yayınlanmıştı. Buna göre Amerikalı sosyal medya kullanıcıları Twitter’dan daha fazla Google kullanımına yönelmiş durumda görülüyordu.  Buna rağmen araştırmada ilk sıradaki yer tahmin edileceği üzere Facebook’a aitti. Son yapılan SearchMetrics araştırması ise 3 yıl içerisinde Google + tarafından büyük bir atılım yapılacağı yönünde. 2016 yılında paylaşım rakamlarına bakıldığında Google + ile yapılan paylaşım rakamının Facebook’u geride bırakacağı şeklinde sonuçlara ulaşılıyor. Bu hesaplama ise; Facebook paylaşımlarının yüzde 10 artmasına karşın Google + ‘da bu oranının yüzde 19 olması üzerine kurulu. Tüm bunlara rağmen Facebook’un şu anki 20 milyarlık paylaşım sayısı Google +’nın 10 katı düzeyinde. Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, bünyesindeki sayısız servis ile ciddi manada etkin bir internet devi olarak hizmet veriyor. Bu özelliği ile Google+ gibi bir sosyal ağı da kısa zamanda çok daha iyi bir noktaya taşıması mümkün görünüyor.

Tabi tüm bu hesaplamalardaki olası sapmalar da göz önünde bulundurulmalı. Facebook şu an dünyanın en büyük sosyal paylaşım alanı ve bu statüyü kaybetmemek için birçok yenilikle hizmet vermeye devam ediyor. Google+ da rekabette söz sahibi olabilmek için mutlaka yeniliklerle yoluna devam etmek zorunda. Dev şirket tarafından sunulan Google + her ne kadar ciddi bir destek de sağlamış olsa, kullanıcılara sunulacak önemli yenilikler rekabette etkili olacaktır.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.