Bugatti Chiron Efsane Olmaya Geliyor

0

Yeni nesil bir yol arabası ister miydiniz? Evet, o halde size de bir adet Bugatti Chiron verebiliriz demeyi isterdik ancak, maalesef fiyatı el yakıyor. Dünyanın en hızlı yol arabalarından bir tanesi olmayı değil, dünyanın en hızlı yol arabası olmayı hedefleyen Bugatti Chiron’un hedefi; bu değişimi başarabilmek adına sağlam adımlarla geliyor. Geçtiğimiz günlerde, nihayet tanıtılan ve beklentileri oldukça karşılayan bir araba haline gelen Bugatti Chiron; muhteşem tasarımı ile de dikkat çekiyor. Yol arabası kavramı, bu araba için az kalsa da; yollarda sürülebileceğinden kategorisi bu şekilde belirlenmiş. Ferrari, Porsche gibi markaları cebinden çıkarmayı hedefleyen bu model ile; Bugatti, çok para kazanacağa benziyor.

bugatti-chiron-fiyati_mini

1500 Beygir

Araba, uçuyor. Evet, tabiri caiz ise uçuyor. Tam 1500 beygir gücünde olan Bugatti Chiron, kendisine binenleri bir rüya alemine yetecek kadar hız yapıyor. Elbette, bu hızı düz yollarda ya da trafiksiz yollarda yapabilmeniz mümkün, diğer türlü ise epey zor bir durum. Trafikte tanıtım filmi çekimi 1500 beygirin elinden geldiğince hız yapmanız, oldukça riski ve trafik polisleri açısından kayda değer bir durum olacaktır.

bugatti-chiron-ozellikleri_mini

Bugatti Veyron Misali

Chiron, tamamı ile Veyron’un kardeşi olma yolunda ilerleyecek ancak bu kardeşliğin neticesi kanlı sonuçlanabilir. Zira, boynuz çoktan kulağı geçmiş durumda. Bugatti Veyron’un bu model geldikten sonra ikinci sınıf araba olmasına kesin gözü ile bakılıyor. Oysa, Veyron’un da dudak tanıtım filmi uçuklatacak türden özellikleri ve görünümü vardı…

2,5 Saniyede 100 Kilometre

Bu canavar, 2,5 saniyede 100 KM’ye çıkabilecek kadar güçlü bir motor sistemine sahip ve sahiplerini turbo kompresörlerle karşılıyor.

420 KM Sınırında

Yollarda kullanılabilecek maksimum hızın, Uluslar arası periyotta 420 KM olduğunu biliyoruz. Chiron da, bu hız limitinin üzerine çıkmamayı planlıyor ancak eğer olur da modifiye türünde bu hız esnetilebilirse; Chiron’un gücü 460 KM’ye kadar yetebilmekte.

Sadece 500 Adet

Evet, sadece 500 Adet Chiron üretilecek ve bunlar tanıtım videosu genelde seçkin araba fuarlarında tanıtılıp, satılacak. En iyisinin, daha iyisini yapmayı pendik elit escort hedefleyen ve bunu Bugatti Chiron ile başaran Bugatti ekibi; yaptıkları ile gurur duyuyor olmalı.

bugatti-chiron-tanitildi_mini

Bugatti Chiron Ne Kadar?

2,4 Milyon Euro’dan satışa sunulması beklenen Bugatti Chiron, bu haberi okuyanlar için dudak uçuklatacak türden bir fiyat ancak ön siparişler çoktan alınmaya başlandı bile…


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.