Ipad Pro mu Geliyor?

0

Geçtiğimiz günlerde, teknoloji bloglarının en güncel ve en Apple’a yakın olanlarından bir tanesi; 9to5Mac sitesi; bir gönderisinde Mart ayında yapılacak Apple’ın kendi konferansında; yeni bir Ipad tanıtacağını bildirdi. Sızdırılan haberde, henüz bir resmiyet kazanmasa da bazı görseller de yok değil. Bu sebepten, apple kullanıcılarını epey heyecanlandıran bu haberin arkasından söylenenler artmaya devam ediyor. Rivayetlere göre, Apple; Ipad Air 3 modeli yerine, yeni bir Ipad Pro tanıtacak.

Apple’ın her mart ayında düzenlediği etkinlik ile tanıttığı cihazlar, artık geleneksel bir hal almış durumda ve hemen herkes, bazı cihazların mart ayında muhakkak tanıtılacağını ve önümüzdeki zamanlarda da satışa sunulacağını biliyor. Hatta, Ipad Air modelinin mart 2016’daki Apple etkinliklerinde tanıtımına neredeyse kesin gözü ile bakılıyordu. Ancak, 9to5mac adresi, bu haberin tamamı ile yanıltıcı olduğunu ve yepyeni bir Ipad Pro modelinin tanıtılacağını sızdırdı.

ipad-pro-review_mini

9.7 İnç Canavar

Evet, yanlış duymadınız. Bu canavar tam 9.7 inç büyüklüğünde olacak ve bir bilgisayarın yaptığı hemen her işi Ios işletim sistemi ile yapacak. Yeni nesil Ipad Air’in değil de; 9.7 inçlik büyük bir Ipad Pronun gelmesi; kullanıcıları heyecanlandırsa da; yeni nesli bekleyen pek çok kullanıcı da yok değil. Bu sebepten, haberlerin muallak olması yine de bazı kullanıcıların hala yeni nesle dair umudunun sürdüğünü bildiriyor.

Akıllı Klavye

Ipad pronun, iddiaya göre akıllı bir klavyesi olacak ve bu klavyenin de portable, yani taşınabilir olması bekleniyor. Tıpkı Android tabletlere tak-çıkar olarak alınan fiziki klavyeler gibi, akıllı bir klavyenin varlığı, Apple üzerinde zor gibi görünüyor ancak yine de bekleyip görmeye değer.

Apple Pencil

Apple Pencil, ayrı olarak ya da beraberinde tabletlerle beraber gelen Apple’ın tablet kalemlerinden bir tanesi ve Ipad pro ile birlikte de gelmesi bekleniyor. Tanıtımın yapılacağı gün kesinlik kazanacak bu durumun henüz muallakta olduğunu da bildirmekte ataşehir elit escort yarar var. Ancak, 9.7 inçlik bir Ipad Pronun kaleminin olmaması, epey abes kaçacaktır.

Ipad Pro Fiyatı Ne Kadar?

Henüz bunun hakkında bir sızdırma yapılmadığı söyleniyor ancak diğer Ipad’lerden üç aşağı beş yukarı daha pahalı olabileceği ve yeni nesle uzanan bir köprü olacağından; yine, yeni özelliklerle bezenmesi bekleniyor.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.