Iphone 5SE Görüntülendi

0

Iphone ve Apple ikilisi, çehresini yeni modellerine yöneltiyor. Pek çok kişi için bir “milat” olan Iphone’un Plus modelleri, oldukça ses getirmiş ve beğenilmişti. Apple, bu sebepten olacak ki bir de yeni modellere yönelerek birkaç şey daha çıkarmaya karar verdi. Bunlardan bir tanesi akıllı saat olan Apple Watch, bir diğeri ise oldukça fazla kişinin beklediği, Apple’ın orta segment telefonu Iphone 5SE. Hem boyutu küçük, hem de kendisi minimal olan Iphone 5SE; geçtiğimiz günlerde kutusunda görüntülenerek ilk izlenimlerini bıraktı. Pek çok Apple kullanıcısı, eski ve mini tasarımlarını özlüyor Apple’ın ancak devir maalesef büyük telefon devri ve Apple’da buna biat etmek adına çalışmalarına devam etmekte.

iphone-5se-kutu_mini

Tasarımı Nasıl?

En büyük soru kesinlikle bu. Iphone 5SE modelinin tasarımı küçük ve minimal olacak ancak, Iphone 5 serisine mi, 6 serisine mi benzeyeceği hakkında pek fazla bilgi mevcut değil. Tasarımda, eskiye uyumlu bir tasarıma yönelen ve tabiri caiz ise kullanıcılarına nostaljiyi yaşatmak isteyen Apple; biraz daha 5 serisine yönelmiş.

4 İnç!

Bildiğimiz üzere Apple, büyük telefon mottosuna uyum sağlayarak 4 inç telefonlar yerine, 4,7 ya da 5,3 inç telefonlar çıkarmaktaydı. Buna, yeni bir model ile hayranlarını üzmemek adına bir çözüm bulan Apple 5SE’nin ekran boyutu yalnızca 4 inç.

Apple A9 İşlemci

Apple A9 işlemcisi ile fark yaratan bir mini telefon olmak isteyen Apple 5SE’nin tasarımı kadar performansı da konuşulabilir.

1 GB RAM

Yalnızca 1 GB Ram’inin olması, size ilginç gelebilir ancak bu kadar minimal bir telefondan çok da bir şey beklenemez zaten. Bu sebepten, Apple bu telefonda 1 GB ram kullanmayı uygun görmüş.

iphone-5se-on_mini

1642 mAh Batarya

Batarya değeri yeterince iyi olmayan Apple Iphone 5SE modelinin; 2000 mAh olmasını beklerdik; zira artık 1500 ve üzeri değerindeki bataryalar bile son kullanıcıya zor dayanmakta. 3 / 4G, sms, telefon kullanımı, oyunlar derken pek çok kaynak tüketen telefonlara; 1642 mAh batarya vermek, pek anadolu yakası elit escort de akıl işi değil ancak akıllı bir optimizasyon ile bu sorun da giderilemeyecek bir sorun değil.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.