Dell Güçlü Bir Akıllı Telefon Üretecek

0

dell-akilli-telefonBilgisayar ve dizüstü bilgisayar konusunda, oldukça ünlü bir isim olan Dell, yaptığı yatırımlarla mobil sektörde de önümüzdeki yıllarda adından söz ettirmek isteyen markalardan bir tanesi olduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz yıllarda, özellikle dizüstü bilgisayarlar konusunda MacBook’lara tek rakip olarak görülen Dell, günümüzün devlerinden bir tanesi olarak akıllı telefon pazarında neler yapar, bu konuda yorumlar epey fazla. Öngörülen şey ise, Dell’in Intel ile işbirliği içerisine gireceği yönünde. Zira, anlaşmalar ve sızan haberler de bunu doğruluyor gibi. Önümüzdeki aylarda, Microsoft işletim sistemine sahip bir akıllı telefon üretebilme ihtimali yüksek olan Dell’in bakalım bu telefonda kullanacağı özellikler neler olacak?

Intel ile İşbirliği İçerisinde Üretilecek

@Evleaks adlı twitter hesabının sızdırdığı haberler, genelde dünya çapında öneme sahip olmakla beraber günceldir ve güvenilirdir. Yine, Evleaks’ın sunduğu sızıntıyla birlikte; Intel ile görüşme halinde olduğu doğrulanan Dell’in; Intel marka bir işlemci ile yola çıkacağını belirtiyor. Olabildiğince güçlü bir işlemci, bugüne kadar görülmemiş bir performans sağlayabilir ve bu performans, bir laptop işlemcisi kadar da olabilir. Evleaks’in belirttiği bu bilgilere gelen cevaplar ise oldukça şaşırtıcı.

Kullanıcılar, bu telefonun sadece bir beklenti olduğunu ve gelmeyeceğini belirtse de; laptop hızında ve performansında bir işlemcinin, bir akıllı telefonda bulunacağına kesin gözüyle bakan Evleaks; “bekleyin ve görün” cevabını veriyor.

Windows Phone İşletim Sistemli

Dell’in gelecek olan amiral gemisinin işlemcisini bir yana bırakırsak, bu kadar güçlü bir mobil cihaz donanımında Android’in kullanılacağını bekliyorsunuz ancak; bekleneni bu kez vermiyor Dell. Yeni cihazında, Windows Phone işletim sistemini kullanması beklenen Dell’in aynı zamanda Windows Phone işletim sisteminde, Windows bilgisayarlar ile uyumuna da dikkat edeceği konuşuluyor.

Kısacası, cihazın gerek donanımı gerekse işletim sistemi şimdilik sızdırılan etmenlerden ve böyle bir donanım ile mobil işletim sistemine uygun kamera, grafik arabirimi ve benzeri etmenleri de az ya da çok tahmin edebiliyoruzdur. Bakalım, önümüzdeki günlerde daha başka ne gibi sızıntılar göreceğiz ve Dell akıllı telefon konusunda tarih yazabilecek mi?


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.