En Kolay Anahtar Kelime Yerleşimi

0

Makale yazarken amaçlanan hedef yazılan makalenin arama motorunda tarandığı zaman ilk sayfada görünür olabilmesi özelliğidir. Bu çalışmaya SEO uyumlu makaleler denmektedir. SEO uyumlu makalelerde özgünlüğü kadar arama motorlarında taranan anahtar kelime girilince ilk sayfada yer alan makaleler olması da çok önemlidir.

Makalenizin ilk sayfalara taşımak için SEO uzmanlarının kullandığı 5 özelliğe dikkat ederseniz sizin makalelerinizde ilk sayfalarda yer alabilir. Bunun için çok basit olan ve SEO uzmanlarının sıkça kullandığı 5 kuralı yerine getirmeniz yeterli olacaktır.

Bunlardan ilki anahtar kelimenin başlık atında yer almasıdır. Makaleye atacağınız başlık hem konu ile birebir alakalı olmalı hem de anahtar kelimeyi içinde barındırması gerekmektedir. Anahtar kelimeyi içinde barındırdığı taktirde hem arama motoru sonucunda ilk sayfada yer alır hem de SEO uyumlu makale yazmanızda ilk adımı atmış olursunuz.

Bir diğer unsur ise site adıdır. Site adı konu başlığından sonra kullanıcının en çok dikkatine çeken öğedir. Bu yüzden site adı da konu ile alakalı bir site olmalı ki kullanıcı rahat ve güvenli bir şekilde ulaşabilsin. Site adında bağlaç ekleri kullanılmazsa daha verimli bir site adı almış olursunuz.

Ana alt başlıkları da mutlaka H1 olmalıdır. Her ne kadar alt başlık konusu çoğu kez es geçilse de makaleyi ilk sıralara taşımada oldukça etkilidir. Ayrıca alt başlıklarda da anahtar kelime geçmelidir ki işiniz daha kolaylaşsın.

Başta Google olmak üzere bazı arama motorları görselleri direk olarak okuyamamaktadır. Ama bu görsel metinden yararlanma fırsatını kaçırıyosunuz anlamına gelememektedir. Eğer görsellere isim verirseniz ve bu isimlerde anahtar kelimeye yer verirseniz işiniz daha kolay olmuş olacak ve makalenizi ilk sayfalara yükselmesinde büyük yardımcı olacaktır.

SEO uzmanlarının alışık olduğu ve boş bırakılmaması geren başka bir alanda görsel alt metin bölümüdür. Arama motorların görseli tanımlayabilmesindeki en büyük yardımcı görsel alt metin bölümüdür. Görsel alt metin bölümünde de anahtar kelimeyi kullanırsanız makalenizi ilk sayfaya taşıma işleminde beşinci adımı tamamlamış olursunuz.

SEO uzmanlarının sıkça kullandığı bu yöntemler ile anahtar kelimeler hem bir düzen içerisinde yerleşmiş olmaktadır hem de makalenizi SEO uyumu açısından yüksek olduğu için arama motoru sonucunda ilk sayfalara taşımış olacaksınız. Yeni başlayanların bile rahatça ve kolayca uygulayabileceği bu strateji ile artık makalelerin kalitesi gün geçtikçe artmaktadır.

Makalenizi üst sayfalara çıkartma için artık bir SEO uzmanı olmanız gerekmeden yukarda 5 adımda anlattığımız strateji ile artık çok basit bir şekilde yapabileceksiniz. İster yeni başlayanlar ister bu işte tecrübe kazanmış olanlar hemen hemen bütün makale yazarlarının ihtiyaç duyduğu bir stratejidir. Bu yüzden bu yazıdan oldukça fayda alacağınızı garanti ederek yazdığınız makale daha kaliteli ve arama motoru sonuçlarında üst seviyelerde göreceksinizdir.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.