Kendine Özgü Ol Dünya Sana Ayak Uydursun

0

Günümüzde evinde internet, bilgisayar, telefon vb. teknolojik aletleri olmayan neredeyse tek bir ev bile kalmadı. Her gün milyonlarca insan milyarlarca paylaşım yapıyor ve internette gezinerek zamanının çoğunu harcıyor. İnterneti kendi veya başkalarının yararına kullananlar için bir paylaşım sitesi kurmak vazgeçilmezdir. Bu siteler genelde forum siteleri oluyor ve insanlar kayıt olduktan sonra istedikleri bölüme gidip istedikleri paylaşımı yazıp göndererek diğer insanlara ulaşmalarını sağlayabiliyorlar.

Paylaşımcılar için ise paylaştıkları içeriklerin görünmesi çok önemli. İşte burada SEO sistemi yani, Search Engine Optimization (Türkçe adıyla “arama motoru optimizasyonu”) devreye giriyor ve paylaşımcıların imdadına yetişiyor. Seo sistemi sitenin, arama motorlarında arama yapıldığı zaman üst sıralarda veya daha göze çarpan sayfalarda çıkmasına olanak veriyor. Günümüz kullanıcıları için bu çok önemli bir detaydır çünkü SEO sistemi sitenin popülerliğini de arttırabileceği gibi tıklanılan linkleri ve hit sayısını da ciddi bir oranda arttırabilme kapasitesine sahip.

Sitelerin amacı yapılan paylaşımlarla ve içeriklerle internet kullanıcıların dikkatini çekerek onları da siteye kalıcı olarak üye yapmaktır aslında. Pek çok site özellikle de forum siteleri üye kazanmak için canla başla uğraşsa da başarılı olamamaktadır. Siteye üye çekip hit kazanmak kolaydır, ancak sadık üye bulmak çok zordur.

Sürekli sitede aktif olup paylaşım yapan insan sayısı azdır çünkü insanlar ihtiyacı olanlara göz atıp bilgilendikten sonra hemen siteyi terk ederler. Site yöneticileri ve rütbeli diğer kişiler de bu işi çok sinir bozucu bulmaktadır. Çoğu yetkili “o kadar kişi geliyor da bir teşekkür bile etmiyorlar” sözleriyle yakınırlar. Ancak SEO hizmetinin yardımıyla siteniz için sadık üyeler bulmanız çok daha kolay bir hal alacaktır.

Başarının anahtarı olan Seo sisteminde yapay bir çalışma prensibi bulunur. Bu genelde sitedeki içerikleri arama motorlarında öne çıkararak ziyaretçileri çekmek ve kullanıcı sayısını arttırarak para kazanma şansını yükseltmektir. Seo’yu güçlendirmek için yapabileceğiniz bazı yapay teknikler de mevcuttur ancak pek çok kullanıcı bunu bilmesine rağmen yapmaz veya yapamaz.

Burada iş sizin bu konuları ne kadar iyi bilip bilmediğinize bağlı kalıyor. Profesyonel anlamda bir çalışma yapmanız gerektiğini ele alırsak internet üzerinden en azından on dakika içinde oluşturabilme imkânınız olan kişisel blog siteleri ne yazık ki bu çalışmaların dışında kalıyor. Sitenizle ne yaparsanız yapın, doğal çalışmalarınız sayesinde ve SEO’nun da etkisiyle sitenizin iyi yerlere geldiğini göreceksiniz.

Artık bir siteye girildiğinde dikkat çeken ilk şey görsellik oluyor. Kullanıcılar genelde sitenin yapısını, arka plan resimlerine veya tasarımlarına bakıyor. Buna dayanarak sitenizi göze hoş gelen bir yapıya dökmeli ve mobil dizaynı aktif etmelisiniz. İçeriklerde yazınızın kısa ve bilgi mersin elit escort veren türde olduğundan emin olun. Ve güven kazanmak için de hakkınızda yazısı ekleyip iletişim hesaplarınızı da vermeniz faydalı olacaktır.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.