Facebook hakkında bilinen yanlışlar

0

Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medyası olma özelliği gösteren Facebook hakkında her geçen gün farklı bir dedikodu ortaya çıkıyor. Facebook’ta birçok kişinin yıllardır aradığı özellikler hakkında yanlış bilgilerin bugün yanlış olduklarını sizler ile paylaşacağım.

Facebook hakkında gerçek olmayan efsaneler.

1 – Facebook profilimi kimler gezmiş. Bu Facebook hakkında en çok merak edilen konu. Sosyal medya devi Facebook’un böyle bir özelliği bulunmuyor. Yıllardır bu konuya kafa yoran insanlar artık daha rahat olsunlar çünkü böyle bir özellik bulunmuyor.

2- Arkadaşlarımızdan gelen mesajlar güvenlidir

Bu tamamen asılsız olan bir iddaa. Yani arkadaşlarınızdan gelen mesajların güvenli olduğunu nasıl anlarsınız. Tabii ki bu sorunun cevabı yok. Çünkü arkadaşlarınızdan sizlere virüslü birçok mesaj gelebilir ve bu Facebook’unuzu kaybetmenize neden olur.

3- Facebook fotoğraflarınızı kullanma hakkına sahiptir

Kişisel hesabımıza bir çok resim ve video atıyoruz. Ancak bunların kullanım hakkı bizde değil. Facebook bu konuda bizim fotoğraflarımızı kullanma hakkını elinde bulunduruyor ve bir gün gazetelere manşet olursak hiç şaşırmayın.

4- Facebook ücretli olacak mı ?

Dünya’nın belki en büyük yalanlarından olan Facebook ücretli olacak mı? İşte uzun zamandır devam eden bu dedikodu tamamen bir yalandan ibaret. Facebook hiçbir zaman ücretli olmayacaktır. Çünkü Facebook yeterinde izmit elit escort buradan para kazanıyor.

5- Facebook kullanmayanların profiline Facebook her zaman ulaşabilir.

Bu konuda arkadaşlarınızdan aldığı veriler ile Facebook size ister istemez bir gölge profil oluşturuyor.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.