Facebook Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır ?

0

Son zamanların en popüler sosyal paylaşım sitesi olan Facebook, her geçen gün yeni bir güncelleme ile kullanıcılarını şaşırtmaktadır. Bunlardan en sonuncusu da Temmuz ayında eklenen otomatik video oynatma özelliğidir. Facebook’un bu özelliği neden eklediği henüz bilinmiyor ancak, kullanıcılar bu durumdan oldukça rahatsızlık duymaktadır. En çok ta sınırlı internet kullananlar için bu özellik bir hayli can sıkıcı olmaya başladı. Herkesin cevabını merak ettiği sorulardan biri de acaba Facebook bu özelliği kaldıracak mı?

Facebook’un sunduğu bu özellikten rahatsız olan ve otomatik video oynatmayı kapatmak isteyenler için hazırlanan bu yazıda, oldukça basit bir anlatımla bu özelliği kapatarak Facebook kullanmaya devam edebileceksiniz. Oldukça basit olan anlatımda gerekli adımları izleyerek kolaylıkla bu özellikten kurtulacaksınız. Facebook’taki otomatik video oynatma özelliğini kapatmak için şu yolları izlemeniz gerekiyor;

Bu özelliği kapamak için ilk olarak Facebook hesabınıza giriş yapınız.

Daha sonra sağ üst köşede yer alan aşağı ok tuşuna basınız.

Önünüze gelen bölümler içerisinden Ayarlar’ı seçin.

Ayarlara tıkladıktan sonra sol tarafta bulunan videolar linkine tıkladığınızda karşınıza çıkan otomatik video oynatmayı kapat özelliğini seçin.

Bu ayarları bilgisayarınız üzerinden yapabilirsiniz ancak. Telefonunuzdan yapmak için ayarları değiştirmeniz gerekecektir.

Apple marka telefonlarda Ayarlar kısmından Facebook sekmesini seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra Wi-Fi açık iken oynat seçeneğini aktifleştir yazısını seçin.

Telefonunuzu kapayıp tekrar açmanız bu işlem için çok daha iyi olacaktır.

Android yazılıma sahip telefonlarda otomatik video oynatma özelliğini kapamak için izlemeniz gereken yollar da oldukça basittir. Android işletim sistemine sahip olan telefonlarda bu işlemi yapmak istiyorsanız eğer, telefonun alt tarafında bulunan dokunmatik bölümden menüyü seçin. Buradan ayarlar kısmına giriş yapın. Ayarlara giriş yaptıktan sonra Genel Ayarlar bölümünü seçin. Wi-fi açık konumda iken oynat seçeneğini HD Kalitede Porno Videolar kapatmanız gerekiyor. Daha sonra yine telefonunuzu kapatıp tekrar açabilirsiniz.

Bu işlemleri sırası ile yaparsanız eğer bu can sıkıcı özellikten de kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Böylece Facebook’ta gezinirken videolar sizin isteğiniz dışında oynamamış olur ve kotanızda gereksiz yere dolmaz.

 


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.