Kaybolan Android Telefon Nasıl Bulunur

0

Yoğun iş temposunda ve günlük işlerde yorulan insanlarda büyük bir oranda dikkatsizlik ve unutkanlık gözlemlenir hale gelmiştir. Bu sebeple çoğu kez telefonlarımızı koyduğumuz yeri unutur hale geliriz.

Bu sorunun farkında olan Apple da bu konuda bir uygulama gerçekleştirmiştir. Bunun üzerine Google da Android telefonlar için “telefonumu bul” özelliği geliştirdi. Bu özellik ile telefonunuz sessizdeyken kaybolsa bile yüksek sesle çaldırarak onu kolayca bulabiliyorsunuz.

Bunun için tek yapmanız gereken Play Store’daki Android Cihaz Yöneticisi’ni telefonunuza indirmeniz olacaktır. Yalnızca Android 2.2 ya da üzeri olan telefonlar için geçerli olan bu uygulamayı indirdikten sonra ise “bu cihazın konumunu uzaktan belirle” ve “uzaktan kilitlemeye ve silmeye izin ver” seçeneklerini aktif etmeniz gerekiyor. Ayrıca buna ek olarak cihazınızın konum ayarlarını da ayarlamanız mühimdir.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra telefonunuzun kaybolması durumunda Android Cihaz Yöneticisi sayfasını internet üzerinden ziyaret ederek kullanıcı profilinizle giriş yapmalısınız. Konum butonuna basarak size sunulan harita üzerinden telefonunuzun nerede olduğunu rahatça gözlemleyebilirsiniz.

android kaybolan telefon

Ayrıca telefonunuzun herhangi bir hırsızlık durumunda çalınmasına karşı da size müthiş bir özellik sunulmaktadır. Android Device Manager ile bilgilerinizin başkaları tarafından okunmasını engellemek için rahatlıkla silebilirsiniz. Bu da çalınan telefonunuzda bulunan önemli şifrelerin ya da işlemlerin görülebilmesini engeller. Google tarafından Android telefonlar için geliştirilen bu özellik ile telefonunuzu kaybetseniz dahi artık panik yapmanıza gerek yok.

 


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.