Android Telefonu Güvenli Modda Başlatma

0

Android işletim sistemi birçok telefon modelinde bulunmaktadır. İşletim sistemi Android olan telefonlarda güvenli mod özelliği bulunmaktadır. Güvenli mod sistemi her cihaza göre farklı özelliklerde olup, güvenli mod sistemine geçişi sağlamak için her cihazda farklı işlemleri yapmak gerekir.

Güvenli mod özelliği ile birçok işlem yapılabilmektedir. Örneğin; zararlı olan veya olabilecek programları temizleme, silinmiş veya kayıp verileri kurtarma, yüklenmiş ayarları eski haline ilk kullanım durumuna getirme gibi çok önemli özellikler mevcuttur. Android işletim sistemine sahip 4.1 Jelly Bean ve daha önceki bir cihazda; öncelikle cihaz tamamen kapatılır. Ekran karardıktan sonra açma düğmesine basılarak ekranda logo çıktığı anda vakit kaybetmeden ses açma ve kapama düğmesine basıldığında telefon güvenli mod ortamına alınmış olacaktır.

Android işletim sistemine sahip 4.1 ve 4.2 Jelly Bean sürümüne sahip bir cihazda; yine ilk olarak cihaz kapatma tuşuna uzun basılır, karşımıza gelen ekranda kapat kısmına uzun süreli basıldığında ekranda cihaz güvenli modda açılsın mı yazısı gelecektir. Buraya basıldığında telefon artık güvenli moda geçmiş olacaktır.

Gingerbread telefonlarda cihazın güvenli moda geçilmesi için ise; ilk olarak yapılması gereken telefonu tamamen kapatmaktır. Ekran karardıktan sonra cihazın açma düğmesine basılarak cihaz açılırken cihazın ayarlar menüsünü açan tuşa basıp çekilerek güvenli moda geçiş mümkün olacaktır. Bu ayarlar menüsü tuşu cihazın sol tarafında yer alan bir tuştur.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.