Whatsapp Mavi Tik Nedir ?

0

Günümüzde neredeyse tüm telefonlar da etkin bir şekilde kullanılan bir uygulama olan WhatsApp gündeme bomba gibi düşen ve birçok iyi ve kötü yoruma sebep olan mavi tik güncellemesi ile düşmüştür. Bu mavi tik olayı güncellemesi yapılan tüm cihazlar da etkin olmaktadır.

WhatsApp Nedir Ve Ne İşe Yarar?

WhatsApp internet üzerinden ücretsiz mesajlaşabileceğiniz bir uygulamadır. Bu uygulama çok kapsamlı olup görüntü alıp gönderme sesli mesaj gönderme gibi birçok kolaylığı vardır. Bu nedenle ilk çıkarıldığı zamandan bu zamana büyük ilgi ile kullanılmaktadır ve indirilmektedir. WhatsApp neredeyse tüm işletim sistemlerinin kaldırdığı bir uygulama olup işletim sisteminize ait marketten bu uygulamaya ücretsiz bir şekilde ulaşabilmektesiniz.

WhatsApp Kimlere Ulaşmamızı Sağlar Ve Kurulumu Nasıldır?

WhatsApp uygulaması sizi rehberiniz de tüm WhatsApp kullanıcıları ile internet üzerinden ücretsiz konuşma fırsatı tanımaktadır. Kurulumun da tek ince nokta telefon numaranızın doğruluğudur. Çünkü numaranıza aktivasyon kodu gelecektir. Bu kod üzerinden numaranız doğrulanır ve kurulum tamamlanmış olur. Bundan sonrası artık rehberinizde ki kişilerle mesajlaşmaktır.

WhatsApp’a Yeni Gelen Güncelleme ‘Mavi Tik’ Nedir?

WhatsApp yakın zamanlar da bir güncelleme yapmış ve bu güncelleme ile mavi tik uygulamasını hayata geçirmiştir. WhatsApp uygulamasın da mavi tik güncellemesinden önce iki gri tik işareti vardı bunlar birinci tik mesajınızın sizin tarafınızdan bir sorun olmadan gönderildiği, ikinci tik ise karşı tarafa sorunsuz bir şekilde mesajın ulaştığı bilgisiydi.

Bu iki tik uygulamasına bir de mavi tik katıldı. Bu mavi tik ise kimileri için kullanışlı kimileri için hiç hoş olmayan bir güncellemeydi. Çünkü bu mavi tik mesajınızın karşı tarafın mesajı açıp okuduğunu size bildiren işarettir. Bu mavi tik karşı tarafın sizin mesajını okuduğunu belirtir ve kişinin mesajınızı görüp görmemesi gibi soru işaretlerini kafanızdan silmektedir.

 


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.