SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

Galaxy Note 4 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Nasıl Yapılır 17 Ocak, 20:37'de eklendi

Samsung firmasının birçok modelde telefonları üretilmekte ve kullanılmaktadır. Son zamanlarda en çok ilgi duyulan bir telefon modeli ise Galaxy serisinin Galaxy Note 4 cihazı olmuştur.Galaxy Note 4 şık tasarımı ve bünyesinde bulundurduğu birçok yeni özellikleriyle kullanıcılara çeşitli uygulamalar sunmaktadır. Ekran görüntüsü alma özelliği önemli bir özellik olup bunun nasıl kullanıldığı konusunda bilgilendirmeler yapılmasında fayda görmekteyiz.

Ekran görüntüsü alma işlemi aslında çok kolay bir işlemdir. Cihazın açma kapama düğmesi ve orta tuş düğmesine çok kısa süre basılı tutmak gerekmektedir. Bu işlem yapıldıktan sonra ekran görüntüsü o anda nasılsa karşımıza o görüntü çıkacaktır, böylelikle ekran görüntüsü alınmış olacaktır. Alınan görüntüyü galeride bulmak mümkündür, cihaz görüntüyü otomatik olarak kayıt altına almıştır.

Galaxy Note 4 cihazlarda bir diğer özellik TouchWiz özelliğidir. Bu özellik sayesinde el hareketleriyle sağdan sola olacak şekilde ekran görüntüsü almak mümkündür. Ancak bu özelliği kullanabilmek için cihazın ayarlar kısmından hareketler kısmının açık olması gerekmektedir. Bu özellik diğer yönteme göre çok daha pratik ve keyifli bir özelliktir. TouchWiz denilen özellik Galaxy Note 4 cihazının yanında Galaxy S3, S4 ve Galaxy Note 3 model cihazlarda da bulunan bir özelliktir.

Samsung telefonlarının belki de en çok kullanılan ve beğenilen özelliklerinden ekran görüntüsü alma bir o kadar da basit işlemler gerektiren bir cihaz özelliğidir.

Galaxy Note 4 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.