Windows “Sistem Ayrıldı Bölümü” Nasıl Silinir ?

0

Bilgisayarınızla ilgili yaşadığınız sorun Windows Sistem Ayrıldı olduğu zaman ne yapmanız gerekir, bu bölümü nasıl yok edeceğinizi öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bunun için kullanılması gereken ilk program Mini Tool Partition Wizard Home Edition olacaktır. Bu program birçok özelliğinin yanı sıra sistem ayrıldı sorununun tamamen çözümü olan bir programdır. Bu programı internetten indirebilirsiniz ancak yanlışlıkla Partition Magic programını indirmemeye dikkat etmeniz gerekir.

Bu program Windows 2000 / XP / Vista / Windows 7 (32 bit ve 64 bit ) olan tüm sürümleri desteklemektedir. Programı açtığınız zaman karşınıza sistem ayrıldı bölümü çıkacak. Bu bölüm genelde 100 MB olur ama bilgisayarlarda dosya boyutu değişkenlik gösterebilir. Sistem Ayrıldı kısmına geldikten sonra sağ tıklayarak Modify kısmına gelip daha sonra Hide Partition kısmına tıklamanız gerekir. Sonra sol üst kısımda bulunan Apply tıklayın ya da kısa yol tuşu olan CTRL + A kullanabilirsiniz. Uygulamanın bitmesi uzun sürebilir ancak bittiğine dair olan çıkacak yazıyı beklemeniz gerekir. Sorunun çözümü bu kadar basit.

Mini Tool Partition Wizard Home Edition nasıl kullanılır biraz da ondan bahsedelim. Bu işlemlerin uygulandığı program farklı işlemler için de uygulanabilir. Ancak programın bilgisayar konusunda daha tecrübeli kişiler tarafından kullanılması daha uygun olur. Windows Sistem Ayrıldı işlemi diğer işlemlere göre basit bir işlemdir. Ancak Mini Tool Partition Wizard Home Edition adlı programda diğer işlemleri uygularken HDD bölümlerinizi silmek gibi risklerle karşılaşabilirsiniz.

Bu nedenle programı kullanırken sistem ayrıldı sorunu dışında bilginiz yoksa kullanmaktan kaçınmanız tavsiye edilir. Ama programın ne gibi özellikleri olduğunuzu bilmeniz size fayda sağlayacaktır. HDD’nizi başka herhangi bir programa gerek kalmadan C, D bölümlerini ve artık bilgisayarınızın kaç tane bölümü varsa hepsini büyütüp küçültebilirsiniz bu program sayesinde.

Windows 2000 / XP / Vista / Windows 7 ( 32 bit ve 64 bit ) sürümleri bu programı desteklemektedir. Bu programı kullanarak sistem bölümünü uzatabilir, böylece bilgisayarınızın performansını en üst düzeye çıkarabilirsiniz, sabit diski yönetebilirsiniz, bilgisayarınızın bölümlerini oluşturabilir, silebilir ve basitçe biçimlendirebilirsiniz, veri aktarımı esnasında diski koruyabilirsiniz, Windows yüklü diskleri kopyalayabilirsiniz, partition seri numarasını değiştirebilirsiniz.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.