Google Chrome’da Facebook Bildirimleri Kapatma

0

Son zamanlarda, özellikle Facebook tarafında iyileştirmeler ve güncellemeler yaşanırken, pek çok noktada da geliştirmeye giden Facebook; bildirimler tarafında bu iyileştirmelerini hem mobil hem de masaüstü anlamında oldukça iyi hale getirdi. Bugün baktığımızda, geçmişe dair hemen her şeyi silen, büyük yatırımlarda bulunan Facebook’un geliştiricileri ile oldukça iyi bir konumda olduğu söylenebilir. Dünyanın sosyal medya devinin gelişmemesi için ise, günümüzde neredeyse hiçbir sebep yok.

Chrome üzerinde, ufak bir plugin yardımı ile -elbette bu plugin chrome’un kendi içerisinde- sizlere anlık bildirimler aktarabilen Facebook, geçtiğimiz yıllarda bu özelliğini birkaç kez hizmete sunmuş ancak hizmet ilgi görmemişti. Özellikle, üçüncü parti uygulamaların, yani bambaşka geliştiricilerin elinden bu uygulamalar çıktıktan ve beğenildikten sonra tekrar harekete geçen  Facebook, bu kez umduğu ilgiyi bulmuş gibi görünüyor. Official, yani resmi bir uygulama varken kimse herhangi bir geliştiricinin uygulamasını ya da eklentisini kullanmıyor zira.

Chrome Facebook Bildirimleri

Chrome facebook bildirimleri ile, kolay bir şekilde hemen her şeyden haberiniz olabiliyor. Bunu, mobil cihazınızın arka planında çalışan uygulama parçacıkları olarak görebilirsiniz. Tıpkı onlar gibi, önemli bir bildirimde sizlere direkt olarak haber verebilen bir betik olan Chrome Facebook bildirimleri üzerinden kolay bir şekilde, çevrimdışı olsanız da; facebook sekmeniz açık olmasa da bildirim alabilmeniz mümkün. Hızlı, küçük bir betik olan bu betiği kullanan kullanıcı sayısı ise; günümüzde oldukça fazla. Ancak bir yandan, bu betiği beğenmeyen insanlar da var.  Örneğin, kendi hesabında çok fazla bildirimi dönen bir insan, doğal olarak böyle bir uygulamayı ne sevebilecek ne de beğenebilecektir ancak çok fazla bildirimi olmayan insanların, bu uygulamayı beğenmemesi epey düşük bir ihtimal

chrome bildiirm 2

Chrome Facebook Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Chrome facebook bildirimlerini, senkronizasyonu sonlandırarak kapatabilmeniz mümkündür. Bunu yapmak için öncelikle Chrome > Ayarlar sekmesine giriş yapın. Ardından gelişmiş ayarlar sekmesine giriş yapın, zira gelişmiş senkronizasyon ayarlarının durdurulması gerekiyor. Gelişmiş ayarlar bölümünden Gizlilik ve ardından İçerik Ayarları adlı bölüme tıklıyoruz. Ardından, Bildirimler sekmesine tıkladığımızda, önümüzde bildirim aldığımız uygulamalar listelenecektir. Sizler, dilediğinizi kaldırabilir, dilediğinize son vererek bildirimlerinizi durdurabilirsiniz.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.