Google Grupları’nın Zenginleştirilmiş Özellikleri

0

google-groupsDünyanın en önemli arama motoru olan Google, uzun zamandır üzerinde çalışmış olduğu Google Grupları’nı yeni özelliklerle zenginleştirerek, kullanıcılarına sundu. En son güncellenmiş haliyle bu servis, moderasyon araçları, mobil site ve yeni yönetim özelliklerinden oluşuyor. Bunlar da kendi arasından çok sayıda yenilikle, kullanıcılara büyük sürprizler sunuyor.

Ürün Müdürü Ryan Falor tarafından Gmail’in resmi blogundan duyurulan Google Grupları, yeni haliyle tüm kullanıcılara hizmet veriyor. En önemli özellik olarak dikkat çeken ise kullanıcıların diğer kullanıcılarla birlikte paylaşabilecekleri ve aynı zamanda takip de edebilecekleri gelen kutusundan oluşması. Bu özellikle beraber, iletişimde bulunulmak istenen kullanıcılar farklı bir e-posta hesabına ihtiyaç duymadan, şifre paylaşımında bulunmadan aynı platform üzerinde buluşabilecek. Bunun yanı sıra grubun tüm üyeleri, e-postalar üzerinden yönetim hakkına da kavuşmuş oldu. Google’ın çok daha fazla etkileşim sağlaması, hem mobil hem de web’de sosyal ağların öneminin farkına varmasına bağlanıyor.

Yeni moderasyon araçlarına bakıldığında, çok daha basit ve hızlı özelliklerle karşılaşılıyor. Bu da zaten hem web’de hem de mobil olarak en fazla istenen özelliklerden bir tanesi. Örnek vermek gerekirse, önceden kaydedilmiş olan cevaplar, forumlarda kullanılmak istendiğinde, bu özellikten yararlanılabilinecek.

Forum iletileri ile ilgili yeni fonksiyonel özellikler de yine kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda. Akıllı telefonla oldukça büyük ivme kaydeden mobil dünya da bu yeniliklerden payını aldı. Mobil siteyi de kullanıma açan Google, çok daha fazla etkileşimi hedefliyor. Yeni Google Grupları, kullanıcıların gruplarını çok daha işlevsel şekilde yönetmesine zemin hazırlıyor. Bu, 2001 senesinden beri yaptığı en önemli değişiklik olan Google, çok daha basit ve fonksiyonel bir kullanım olanağı sunmak için büyük bir hazırlık yapmışa benziyor.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.