Sony’den iOS’a Kaliteli Müzik

0

sony-music-iosSony’nin müzik servisi olan Music Unlimited,  çevrimdışı müzik dinleme özelliğini, iOS’a getiriyor. Music Unlimited’ın iPhone ve iPad ‘ler için geliştirdiği bu uygulama zaten Android’de uzun zamandan beridir kullanılıyor.  Sony tarafından yapılacak olan güncellemeden sonra iOS uygulaması ile aktif duruma gelecek olan çevrimdışı müzik dinleyebilme özelliği, piyasada hali hazırda mevcut olduğundan yeni bir haber olarak sayılamaz. Bir yenilik olarak kabul edilmeyecek olan bu özellik, Apple tarafından geç kalınmış bir hamle olarak görülüyor. Bu kullanılan özellik aslında bir bakıma yenilikler de vaat ediyor olabilir. Çünkü çok daha iyi bir ses kalitesi, iOS’lar tarafından sağlanacağa benziyor.

Dosyaların cihazlarda kalıcı bir şekilde saklanmayacak olması çok da fazla sorun teşkil etmiyor. Servis kullanılmaya devam edildiği sürece, müzik dinlemek mümkün olacak. Sony’den gelen haberlere göre, üyelik ücretlerinde de indirime gidilecek. Yeni kullanıcılar edinmek ve bu uygulamasına onları çekmek isteyen Sony, indirimle bunu sağlamayı planlıyor. Kısıtlı bir süre için geçerli olacak olan indirim, Playstation Plus üyeleri için 42 dolar olacak. Bu üyeliği olmayanlar, bir yıllık üyelik karşılığında 60 doları gözden çıkarmak zorunda. Normal üyelik bedelinin yarısı olan bu fiyatlar, indirimli olarak kısıtlı bir zaman için geçerli olacak.

Sony’nin Music Unlimited uygulamasını Apple cihazlarına indirecek olanlar, bu güncellemenin Apple tarafından onaylanmasından hemen sonra çevrimdışı müzik işi de gerçekleşmiş olacak. Sony’nin piyasadaki çetin rakipleri karşısında yaptığı bu indirim hamlesi her ne kadar oldukça büyük bir avantaj gibi görünse de rakiplerin güçlü olması, Sony’nin işini oldukça zorlaştırıyor. Konuyla ilgili rekabetin gelecek günlerde ne kadar farklı bir boyut kazanacağı ise merakla bekleniyor. Uzmanlar bu çetin mücadeleden kullanıcıların kar sağlayacağı tespitini yapıyor.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.