HTC 10 – One M10 Geliyor

0

HTC, tıpkı diğer markalar gibi amiral gemisini tanıtmaya hazırlanıyor. Gelen sızıntılar ve resmi belgeler ışığında, artık rahatlıkla konuşabileceğimiz birkaç yönü olan bu telefonun; bir canavar olacağı artık kesinlik kazandı denilebilir. Geçtiğimiz senelerde sunduğu modellerinin aksine bu kez daha akıllı ve daha donanımlı bir telefon ile karşımıza çıkan HTC M10 ya da HTC 10; kavisli tasarımı ve inceliği ile göz kamaştırıyor.

Öncelikle, bir sorunun açıklığa kavuşturulması gerek zira bu modelin kod adının M10 mu, yoksa 10 mu olacağını bilemiyoruz. Belli olmayan bir konu olan bu tür durumlarda, twitter’a göz atıyoruz ve twitter’daki sızdırmalarda HTC 10 olarak kayda geçtiği söyleniyor. HTC, yüksek ihtimalle kendisinden M harfini atarak yeni modeline HTC 10 adını verecek. Resmi bir açıklamayı henüz duyamasak da bu böyle.

htc-10-tasarim_mini

HTC 10 Tasarımı

HTC, 2016 yılı amiral gemilerinden HTC 10’un tasarımında biraz daha farklı bir yola gitmiş gibi görünüyor. A9’a benzer bir tasarım çizgisinde ağırlıklı olarak duran ancak kavisleri ile A9’un da şıklık bakımından birkaç tık ötesine geçen bir tasarım yönü var. İnce ve metal bir kasa ile karşımızda olacak 10 modelinde, çerçeve de kullanılacak ancak bu çerçevenin A9 ve diğer önceki modellerden çok daha önce olacağı yine konuşulan durumlar arasında başı çekmekte.

Son olarak, HTC’de görmeye alışık olduğumuz şu telefonun önündeki HTC logosu da; artık kaldırılacak gibi görünüyor. Zira, geçmişte bu konuda HTC çok fazla eleştirilmiş ve topa tutulmuştu.

Lazer Oto-Focus Kamera

HTC, geçtiğimiz günlerde tanıtılan diğer amiral gemilerine nazaran bir tık öteye gidiyor ve çift kamera kullanmak yerine Lazer Auto-Focus kameraya telefonunda yer veriyor. M8 modelinde ve diğerlerinde zaten çift kamera kullanan HTC bu konuda diğer markalara “gerimden geliyorsunuz” der gibi…

htc-10-1_mini

QUAD HD

5,2 inç ekrana sahip olan HTC, diğer markalara nazaran 4K değil de; QUAD HD ekranı tercih etmiş. Geçmiş modellerinde sürekli Full HD tercih eden HTC’nin bu konuda da HTC 10’a terfi sağlamış olması gözlerden kaçmadı.

Ultrapixel Yeniden

Kamera konusunda, ultrapixel durumuna çok eleştiri getirilen HTC’de; yeniden ultrapixel durumuna dönme hazırlığı var. M9 modelinde ultrapixel olayını kaldıran HTC, 10 modelinde, 12 ultrapixellik kamerasını kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.