İphone Telefonlarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

0

Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi akıllı telefonlar hız kesmeden yeni modeller ile karşımıza çıkıyorken bu telefonlarda en çok merak edilen ve bazen sırf birşeyi kanıtlamak için ekran görüntüsü alma ihtiyacı duyuyoruz. Bu telefonlarda en çok kullanılan ve işe yarayan özelliklerden birisi ekran görüntüsü almak denilebilir. Bazen sorabilirsiniz ya Ertan nerede kullanacağız biz bunu? Mesela bankanızın cep programında bir ödeme yaptınız ve o ödeme ekranını ekran görüntüsü alarak karşı tarafa gönderebilirsiniz, biriyle sms yada whatsapp konuşması yapıyorsunuz önemli bir durumda bunu arşivlemek ya da başkasına göndermek için ekran görüntüsü alabilirsiniz. Genellikle çoğu kullanıcı oynadıkları oyunlarda yüksek skorlarını ölümsüzleştirmek için bu tür yöntemlere başvurabilirler.

Şimdi İphone cihazınızda ekran görüntüsü nasıl alınıyor ve bu resimler nereye kayıt ediliyor gelin birlikte görelim.

İphone cihazlarda ekran görüntüsü almak kolaydır. Sadece orta menü tuşuna ve powet tuşuna basılı tutmalısınız. Bu şekilde ekran görüntüsü alıp telefona kayıt edebilirsiniz. Anlaşılır olması açısından size aşağıda bir resim gösteriyorum.

İphone Telefondan Ekran Görüntüsü Almak
İphone Telefondan Ekran Görüntüsü Almak

Bu işlemden sonra resim çekme işlemi bitmiş oluyor. İsterseniz bu resmi e-posta, whatsapp gibi programlar aracılığı ile paylaşabilirsiniz ya da data kablosu yardımı ile bilgisayarınıza bağlayıp burada depolayıp saklayabilirsiniz.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.