İş Görüşmesine Giderken Bilinmesi Gerekenler

0

İş görüşmesine giderken yapılması gereken birçok nokta vardır. Bunlar sizin hem gerginliğinizi alır hem de o işi alma konusunda daha fazla şansınız olabilir. İlk görüşme her zaman çok önemlidir çünkü insanlar karşısındaki kişinin karakterini ilk görüşte ve 5dk. İçinde onu analiz eder ve kişiliğini ona göre tanımlar İşveren eleman alırken güvenilir saygılı güler yüzlü bir elaman almak ister.

Bu yüzden ilk görüşme hem işveren hem iş görüşmesine giden bir kişi için çok önemlidir. Bu yüzden iş görüşmesine giderken alacağımız birkaç küçük tüyo ile başvurduğunuz işi alma şansınız daha fazla olur.

İş Başvurusuna Giderken Dikkat Edilmesi gereken Noktalar Nelerdir

Öncelikle En önemli unsurlardan biri giyiminizdir. Giyiminiz görüşmenizin % 50 sini etkileyecektir. O yüzden olduğunca temiz olduğunca resmin giyinmemiz gerekir. Saçlarınız makyajınız erkekler içinse sakalları ve saçları temiz düzenli ve bakımlı olması gerekir. Diğer % 50’lik kısmı ise konuma sırasındaki verdiğiniz cevaplardır.

İşverenin size soracağı sorular karşısında vereceğiniz doğru cevaplar sizin şansınızı arttıracaktır. Bunun yanında maaş beklentisi kullanabildiğiniz programlar vb. sorular karşısında net cevaplar verebilmelisiniz. Bu soruların ardından kişiliğinizi tahlil etmek için sorulacak birkaç soru karşısında mantıklı cevaplar vermeniz gerekiyor. Mesela kendinizden bahsedin en belirgin özellikleriniz gibi sorular bunlara örnektir. Yazılan tüyolar uygulandığı takdirde iş başvurunuz daha güzel geçecektir

 


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.