Kredi Notunu Ne İçin Kullanabilirim?

0

Kredi notu, karşımıza Findeks tarafından “Senin Findeks’in kaç?” sloganı ile gireli; epey oldu. Özellikle son zamanların trendi olan Findeks projesi ile; kredi notunuzu saniyeler içerisinde öğrenebilmeniz hatta takip edebilmeniz mümkün. Geçtiğimiz yıllarda insanlar tarafından çok da bilinmeyen bu not tipi; günümüzde artık otoriter olarak insanların banka profillerini oldukça etkileyen bir not tipine dönüşmüş durumda. Bu not ile pek çok şey yapabildiğiniz gibi; bankacılık profilinizin bel kemiği olduğu da zaten biliniyor. Bankacılık hizmetlerini alabilmeniz ve alamamanız; yani bankalar tarafından onaylanıp onaylanmamanız; tamamı ile kredi notunuza bağlı bir durum olarak değişebilir. Rivayete göre, merkez bankası tarafından belli periyotlarla değiştirilen bu not ile; pek çok işleminizi kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Kredi Kartı İçin Kredi Notu

Kredi kartı almak için, kredi notuna başvurmanız gerekebilir. Yani, kredi notunuzu biliyor olmanız gerekebilir. Zira, kredi kartı alıp almamanızı etkileyecek not da; kredi notudur ve geçmişten gelen borçlarınız, banka borçlarınız, bankacılık ürünü borçlarınız var ise hem kredi notunuz bir hayli düşük hem de oldukça kısır kalacaktır. Bu şartlar altında kredi kartı alabilmeniz ise epey zor. Özellikle, sürekli başvurularda da düşebilecek kredi notunuz için; olabildiğince kredi notunuzu öğrenmeniz akabinde başvuru yapın; böylece, yüksek ihtimalle onaylanıp onaylanmayacağını kolayca tahmin edebilirsiniz.

Kredi İçin Kredi Notu

Kredi almak için de, bankanıza başvurmadan önce kredi notunuzu öğrenmeniz, kaç liralık kredi alacağınıza karar vermeniz açısından epey doğru olacaktır. Özellikle, kredi başvurularının yüksek meblağlarda yapılması ve kredi notunun düşük olması bir ters orantı olarak karşımıza çıkabilir ve krediniz otomatik olarak sadece bu sebepten onaylanmayabilir. Oysa, küçük meblağlı krediler alıp, bunları zamanında ödeyip oldukça kolay bir şekilde kredi notunuzu yükselterek büyük kredilere sahip olabilirsiniz. Kredi almak için, kredi notunuza bakmanız elzem bir meseledir.

Araç Kiralamak İçin Kredi Notu

Artık, araç kiralama acentaları da oldukça dikkatli işler yapmaktalar ve araç kiralama seçeneklerini acentanın aldığı yetkiye göre; kredi notunuza bakarak sunmaktalar. Sunulan bu hizmet akabinde sizlere seçeneklerini sınırlayarak veren araç kiralama acentalarına da kredi notunuzu incelemeden gitmeniz, hayrınıza bir durum olmayacaktır.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.