LG G5 ve LG 4 kıyaslaması

0

LG’nin son yıllarda telefon piyasalarında verdiği çabalar sonucunda kullanıcılarını memnun etmeleri artık daha rahat olacak gibi. Özellikle LG G5 modelinde bir çok özelliğinin üst seviyelerine çıkacak olan LG G5 bakalım 4 ‘e göre nasıl bir farklılıklar gösterecek.

LG G5 artık çok büyük bir tasarım ile karşımıza geliyor. LG G5 bu telefon serisinde daha önce kullandığı bir özellik olan arka taraftaki ses açma ve kapma tuşlarını yan tarafa taşıması oldu. Uzun zamandır LG kullanan kullanıcıların çok zorlanacağı bir özellik bu konuda farklı bir hava kattı LG G5 serisine. Çift kamerası bulunuyor. 135 derecelik bir çekim açısı sunuyor. Ön kamera 8 megapiksel olarak göze çarpıyor. Sağ tarafta asdece sim kart ve Micro SD kart girişi bulunuyor. Arka kamera 16 megapiksel olarak karşımıza çıkıyor.

LG G5 ve LG 4 beraber kıyaslandığında LG G4 daha köşeli bir telefon olarak kullanıcıya sunulurken LG G 5 ise kullanıcının karşısına daha oval bir tasarım ile çıkıyor. Arka farklılarda ise başta söylediğimiz özelliği olan arka tuşların olmaması dikkat çekiyor.

Teknik özellikleri ise 5.3 ınc ekranı bulunuyor. Bunun dışında Sinapdragon 820 ile çalışan bir cihaz.4 GB Ram 32 gb depolama alanı mevcut olan bir telefon . Bataryası ise 2800mAh gücünde bulunuyor ve bataryası telefondan çıkarılabiliyor.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.