MEB 30 Bin Atama Yapıyor İşte Branş Dağılımı

0

Merhaba sevgili arkadaşlar. Çoğu öğretmen arkadaşımızın beklediği malum durum atamaların yapılması. Şubat ayında kaç atam yapılacak MEB 2016 şubat döneminde 30bin öğretmen atanacağı konusunda branş dağılımı yapmış. Bende takip edenler için bunun haberini ve dağılımı yayınlıyorum. Şahsen çok öğretmenlik bitirip atama bekleyen arkadaşım var onlarında umarım atamaları olur.

Bakanlık yaptığı açıklama sonrasında resmi sayfasında bunu duyurdu. Bakanlığın yaptığı açıklamada bakanlığa bağlı olan eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyaçlarının karşılamasına yönelik olacak ilk atamada, yeniden atama, milli sporcuların atanması, kurumlar arası atamalar gibi esas olacak taban puan ve kontenjan listesi belirtilen alanlarda 30bin öğretmen ataması başvuruları alınacak denildi.

Aşama aşama alt alta maddeler halinde yazıyorum umarım herkesin gönlü olur.

Bilişim Teknolojilerine 1.208 atama,

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2.818 atama,

Fen Bilimleri/Fen ve Teknolojileri 1.406 atama,

İlköğretim Matematik Öğretmenliği 2.014 atama,

İngilizce 3 .124 atama,

Matematik 1.052 atama,

Okul Öncesi 1.830 atama,

Rehberlik 1.620 atama,

Sınıf öğretmenliği 3.292 atama,

Türk Dili ve Edebiyatı 1.050 atama,

Türkçe öğretmenliği 1.511 atama.

Bunların haricinde bana saçma gelsede en az öğretmen ataması 1 kişi gibi komik bir rakamla Biyomedikal Cihaz Teknolojileri, Gemi Yapımı/Gemi Donatım, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Hayvan Sağlığı/Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı/Hayvan Sağlığı, Sanat ve Tasarım/Plastik Sanatlar alanında olacağı belirtilmiş.

Başvuru ve atamalar elektronik ortamda olacak arkadaşlar. Öğretmen adaylarımız atama sayfasında olan “ilk atama”, “yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama” bunun yanı sıra “milli sporcuların atanması” şeklinde düzenlenen atama çeşitlerini seçerek http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinde bulunan elektronik başvuru formu aracılığı ile 2 – 8 şubat 2016 tarihleri arasında başvuru yapabilecekler.

Ayrıntılı liste adresi : BURADA

Rabbim tüm arkadaşlarımın ve atama bekleyenlerin gönlüne göre versin inşAllah.

Kaynak: AA

Derleme: Ertan Dönmez


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.