Çoklu Skype Açma (Multi Skype Launcher)

0

Merhabalar, bilgisayarda çoklu skype açmak yani multi skype nasıl yapılır, bilgisayarımda nasıl birden fazla skype açabilirim diyorsanız eğer işte tam yerine geldiniz. Normalde bunun uygulamasını yapan çok kişi var ama daha basit bir yöntem var ben bundan bahsedeceğim sizlere.

Öncelikle skype’ın kurulu olduğu dizine gidiyorsunuz. benim bilgisayarımda C —> Program Files —> Skype —> Phone —> Skype.exe  bu doğrultuda görünüyor. Sizde bunun gibi bilgisayarınızda nerede kuruluysa oradan bu sonda belirtmiş olduğum skype.exe dosyasını bulun. Sonrasında o dosyaya sağ tıklayarak masaüstüne kısayol olarak gönderin. Masaüstünde Skype – Kısayol olarak gidecek.

Sonra yapacağınız bu kısayol skype dosyasına sağ tıklayarak özellikler deyin.

skype-ozellik

Evet yukarıda gördüğünüz resimdeki gibi “Hedef” alanı var. Burada en sonda Skype.exe” tırnak işaretiyle kapatılmış. Oraya tıklayın. tırnak işaretinden sonra bir boşluk bırakın ve /secondary yazın. Uygula deyip tamam seçin ve kaydedin. Artık Skype’ı birden fazla kullanabilirsiniz. Bunu anlatma sebebim virüslü çoklu skype dosyasına maruz kalmamanız için klasik ve basit bir yöntemdir. bende bu şekilde kullanıyorum. Alttada örneği vereyim kendiniz görün.

skype-ozellik2


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.