SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

Motivasyonu Arttırmanın Etkili Yolları

Genel Kültür 4 Şubat, 14:18'de eklendi

Bir şeyleri başarma arzusu olan herkesin zaman zaman zorlandığı, bunaldığı ya da vazgeçtiği zamanlar olabiliyor. Motivasyonun olması için kişiler hiçbir zaman insanın kendine olan inancını yitirmemesi. Çünkü insan kendine ne zaman başarabilirim yapabilirim derse ozaman başarı kaçınılmaz olur.

Motivasyon Arttırmak İçin Taktikler

  • Öncelikle bir şeye karar verdiyseniz hemen harekete geçin. ertelemek içinizdeki isteği kırabilir. Atak olmanız işin sonun başardığınızı görmenizi sağlayacaktır.
  • Amaçlarınızı ne kadar yüksek tutarsanız sizin için o kadar iyi olacaktır. Çünkü büyük düşünmek büyük işleri de beraberinde getirir.
  • Eğer korkularınız varsa onlarla vedalaşsanız iyi edersiniz. Size en büyük engel onlar olacaktır.
  • Hayatınızın kıyısına, köşesine kesinlikle egzersizi sıkıştırın. Çünkü egzersiz yaparken akıcı düşünürsünüz. Bazen bir egzersizin sonunda büyük kararlar alabilir ve hemen onu uygulamaya geçebilirsiniz. O yüzden egzersizi ihmal etmemekte fayda var.
  • Somurtmanın size hiçbir faydası yok aynaya bakın sürekli gülün ve etrafınızdakileri sevin. Size iyi biri olma duygusu ve motivasyon bombası aşılayabilir.
  • Zihninizi unutmamak lazım. Motive olmak için önce zihninizi boşatmanız lazım ki aklınızda kalan teferruatlar size engel olmasın. Unutamıyorum, çıkaramıyorum aklımdan bu düşünceleri diyorsanız; o zaman zihninizi dinlendirmek yerine meşgul edin. Sevdiğiniz bir partnerle, sevdiğiniz bir oyunu oynayabilirsiniz mesela.
  • Son olarak okumak her şeyin başında gelir. Sevdiğiniz ne varsa okuyun. Okudukça hayal kuracaksınız ve kendinizi bambaşka dünyaların içinde hissedeceksiniz.
Motivasyonu Arttırmanın Etkili Yolları
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.