Note 3 Prototipi İle Karşınızda

0

samsung-note-3Akıllı telefon piyasasında yaptığı hamlelerle lider duruma gelmeyi bilen Samsung, başarısını ise Galaxy serisine borçlu durumda. Bunun yanı sıra Samsung Note serisi de oldukça önemli başarılara imza atmış durumda. Bu seri ile ilgili olarak en son Note 3’ün prototipi görüntülendi. Bu görüntü üzerinden yapılacak olan bir değerlendirmelerde ekranın büyüdüğü söylenebilir. Ekranın çok daha büyük bir hale gelmesine rağmen kenarlar da incelmiş durumda. Buradaki amaç, hacimlenen telefonun bu özelliğini kullanıcıya çok da fazla yansıtmak istememek. Note 2 ile karşılaştırıldığında, 5.5 inç büyüklüğüne sahip olan ekranın, 5.99 inç olarak hazırlandığı görülüyor. Telefonun kenarlarında yer alan kıvrımlar da değişen özellikler arasında sayılabilir. Telefonda bulunan “Home” tuşu ise nispeten ufalmış durumda. Samsung Note 3, alt kısmında bulunan boşluğu da bu sürümle daraltmış durumda.

Samsung Note 3 ile ilgili olarak sızan bilgilere bakıldığında, SuperAMOLED bir ekrana sahip olan cihaz ve FULL HD çözünürlük dikkat çekiyor. Cihaz, Galaxy S4 ile aynı piksel yapısını da kullanıyor. Arka kamerası 13 megapiksel olan Note 3, 2.3 GHz hızında Snapdragon 800 veya Exynosocta-core işlemciye sahip olması bekleniyor. Bunların yanı sıra, LTE’siz sürümünde işlemcinin gücünün çok daha düşük olması öngörülüyor. LTE’siz sürümde Exynos 5420 çip seti kullanılırken, sürüm 1.8 GHz hızında dört çekirdekli işlemci olacak. Telefonun net bir şekilde ortaya çıkması ise 2013 IFA Fuarı’nda olacağa benziyor.

Tüm bu bilgiler her ne kadar önemli ise de resmi bir açıklama değil. Bu prototipin bir başka modele ait olması ya da herhangi bir şekilde gerçekliliğinin olmaması ihtimali de hep mevcuttur. Ancak Samsung tarafından ortaya konana satış stratejisinde bilgi sızdırılması sıklıkla gündeme gelen bir konu. Dolayısıyla, bu prototip konusunda gerçeklik payı oldukça yüksek durumda.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.