Raspberry Pi 2 incelemesi

0

Bugün sizlere Raspberry Pi 2 modeli olan bilgisayarı inceleyeceğiz.

Min, bilgisayar olan Raspberry Pi 2 ,avuç içi kadar bir bilgisayar. İlk başta fiyatı çok çarpıcı olarak karşımıza çıkıyor 35 Dolar olan Raspberry Pi 2’İn özellikleri hakkında size bilgiler vereceğiz.

Tamamı ile geliştirilebilecek bir bilgisayar. Raspberry Pi 2 bilgisayarı çalıştırmak için en önemli şey micro sd kart takılıyor olması. Bilgisayarımızın içinde Ubultu işletim sistemi mevcuttur. Windows 10 kurulum sistemi kurulmasına yönelik çalışmalar başladı ve bilgisayarın kaldırılabileceği açıklandı. Aletin üzerinde 4 çekirdekli , 900 mgzh işlemci 1 gb RAM bulunmaktadır. 1.1’e kadar yükseltilebilen bir özelliği var.

Raspberry Pi 2 üzerinde 4 adet usb girişi mevcuttur. İlk versiyonunda 2 adet vardı. 2 tanesi 3.0’dır. USB 3.0’dan hacri hard diskler takılıyor. HDMI girişi 1080 destekliyor. Micro SD kart girişi bulunmaktadır. Bu girişi depolama birimi olarak kullanılmaktadır. Linux tabanlı bir işletim sistemi destekliyor.

Raspberry Pi 2 bilgisayarı olan kişi öncelikle biraz yazılım ve elektronik bilgisine sahip olmalıdır. Linx’un açık kaynaklı kod olmasından dolayı bu bilgisayarı alanların bu konuda donanıma sahip olması lazım olmalıdır. Android işletim sistemi yüklenebilmektedir. Ben uğraşabilirim adana elit escort diyen birinin rahatlıkla uğraşması için kolay tasarlanmış bir bilgisayar olması bu konuda fark yaratmasına neden oldu. Microsoft bu konuda Raspberry Pi’ye destek vermektedir.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.