Blog Sayfalarınız İçin 4 Farklı Hız Testi Aracı

0

Sitenizin daha hızlı açılmasının size sağlayacağı avantajı biliyor musunuz? Siz de bloğunuzun/ sitenizin daha hızlı açılmasını ister misiniz? Evet, mi… Öyleyse site site hızı test araçlarını kullanarak siteniz için gerekli analizleri yaparak düzenlemeler yapabilir, böylelikle hem arama motorlarında üst sıralara çıkmış olur hem de site ziyaretçilerinizin sayfanızı gezinirken daha hızlı gezmelerini ve memnuniyetlerini sağlamış olursunuz.

Sitenizin açılış hızı arama motorunda önemli bir kıstastır. Sitenizin arama motorunda üst sıralarda yer alması için mutlaka site hızınızın belli bir düzeye ulaşması gerekmektedir. Konu ile ilgili olarak size siteniz için kullanabileceğiniz site hızı test araçları hakkında kısaca bilgi vermeye çalışacağım.

Aşağıdaki 4 site hızı testi aracıyla sitenizin/bloğunuzun hızını ölçebilir ve sitenizin eksiklerini gidererek hızını iyileştirebilirsiniz. Böylece arama motorlarında daha iyi yerlere gelebilirsiniz. Elbette arama motorları algoritmasında sadece site hızı baz alınmaz, diğer başka kriterleri de unutmamak gerekir. Fakat en azından rakipleriniz karşısında en azından bu kriteri geliştirerek bir adım öne çıkabilirsiniz.

Google Page Speed Insights

Google’n sunduğu bir araç olan Google Page Speed Insights sitenizin hem mobil hem de masaüstü için hız kontrolünü yapabileceğiniz bir araç. İzleyeceğiniz yo ise şöyle; Google Page Speed Insights sayfasına giderek sitenizin adresini yazmanız gerekiyor. Google gerekli analizleri yaparak analiz sonuçlarını ve yapılması gereken iyileştirmeler hakkında sizi bilgilendiriyor. Google önerilerini uygulayarak daha hızlı açılan bir siteye sahip olabilirsiniz.

Web Page Test

Web Page Test aracı daha detaylı bir iyileştirme için kullanabileceğiniz bir araç. Sitenizin yüklenme süresini ölçüp hangi problemin siteyi ağırlaştırdığını daha detaylı olarak görme olanağı sağlıyor. Araç aynı zamanda yapılacak düzenlemelerle ilgili önerileri de sunmakta. Böylece sitenizin daha hızlı açılmasını sağlamış olursunuz. Ayrıca sitenizin ilk açılış ve açılıştan sonra yapılacak işlemlerin tahmini süresini de göstermektedir.

GT Metrix

Bu test aracının diğerlerinden farklı kılan en önemli özellik iki farklı test aracının karşılaştırarak sonuçlarını sunmasıdır. Google ve Yahoo tarafından yapılan ölçümleri bir araya getirip sonucu birleştirip sizlere öneriler sunuyor. Bu da sitenizin daha iyi analiz edilerek gözden geçirilmesi olanağı sağlamış oluyor.

Pingdom Website Speed Test

Pingdom Website Speed Test farklı ölçüm yöntemiyle diğer test araçlarından farklıdır. Bu test aracında yer alan History bölümünde daha önce yaptığınız analizlere ulaşabilir ve karşılaştırmalı analiz yapabilirsiniz.

Sitenizde yapacağınız değişikliklerin hız durumunuzu etkileyeceğini mutlaka aklınızda bulundurmanız gerekiyor. Zaman zaman sitenizde yaptığınız değişiklikler hızınızı etkileyecektir. Ziyaretçileriniz site hızınızın yavaş olasından memnun olmayacaktır. Düzenli antalya elit escort aralıklarla hız testi yapmalısınız.

Hatta yapacağınız her testi farklı hız testi araçları ile yaparak site hızınızdan emin olabilirsiniz. Hız testlerinde önerilen düzenlemeleri gerçekleştirerek sitenizi hızlandırabilir ve böylece arama motorlarında sitenizi üst sıralara taşıyabilirsiniz. Daha iyi ve hızlı bir site için önerilerim bunlar.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.