Şarjı En İyi Giden Telefonlar

0

Bundan yıllar öncesinde hayatımıza giren cep telefonlarının şarjlarının 4-5 gün gitmeleri bizim için bile o zamanlarda çok rahatsız edici bir durumdu. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte bir çok akıllı telefon hayatımıza girdi ve en çok başımızı ağrıtan konu ise şarj konusu olmaya başladı.

Şarj konusunda bir çok insan hiç beklenmedik durumlarda mağdur oldu. Son zamanlarda hayatımıza bir yenilik daha girdi ve yardımcı batarya dediğimiz ek bir alet çıktı. Power bank adı verilen bu harici bataryalar ile artık şarjımızın bitme olayı tarih oluyor.

Ancak telefon üreticileri bu konu hakkında artık yeni tasarımlara yer vermeye başladı bile. Telefonların batarya güçlerinin giderek arttığı şu günlerde sizler için şarjı en çok giden telefonları incelemeye başlayalım.

PC mark isimli uygulama ile aslında hangi telefonun ne kadar bataryasının gittiğini öğrenmemiz mümkündür. Bu konuda yapmamız gereken bu uygulamayı telefonumuza indirerek uygulamayı çalıştırmak. Bu yapacağımız çalışmaları yaparken telefonlarımızda sim kart olmadan yapacağız.

Asus Zenfone Selfie modeli 5 saat 53 dakika ile giden bir batarya ile oldukça başarılı bir güç sunuyor. Bataryası 3000mAh bir bataryaya sahip.

Galaxy Note 5 3000mAh ile 5 saat 54 dakika ile şarj konusunda yer ediniyor. HTC One M8 2800mAh batarya gücüne sahip ve bataryası 6 saat 6 dakika.

Xperia Z 5 6 saat 10 dakika ile şarj dayanıyor. Lenova ise bu konuda 5000mAh bataryası ile 2 gün giden bir şarj imkanı sunuyor .


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.