Türk Telekom TL Gönderme İşlemleri Nasıl Yapılır?

0

Türk Telekom, geldiği günden bu yana Avea, Ttnet ve Tivibu hizmetlerini birleştirerek bir atılım yapmış, köklü bir firma. Bu köklü firmanın yaptığı kampanyalar ve son zamanlardaki birleşmeleri ise oldukça göz doldurmakta. Özellikle, gençlere yönelik Avea’nın Woops kampanyasını devam ettirmesi ve Ttnet’in öğrenci kampanyalarını devam ettirmesi ile, alenen gençleri hedeflediğini ve gençlerin yolunda emin adımlarla yürümeyi amaçlayan Türk Telekom’un, önümüzdeki aylarda da yine gençlere yönelik kampanyalar yapması ve bunları arttırması bekleniyor. Zira, Türk Telekom’un da sözleri bu yönde nitelik taşıyor.

Türk Telekom’da TL gönderme işlemleri ise, oldukça çeşitli ve belli başlı yöntemlerden oluşuyor. Sms ile ya da müşteri hizmetleri ile gönderebileceğiniz TL’leri, anında gönderdiğiniz kullanıcı kullanabiliyor.

SMS ile TL Gönderme İşlemi

Türk Telekom ile SMS aracılığıyla TL göndermek için yapmanız gerekenler oldukça basit. Kısa bir işlemle sizden ya da karşınızdan herhangi bir kesinti almaksızın TL gönderme işlemini yapan Türk Telekom’da; eski Avea yöntemlerini korumakta. Bu yolda, pek çok özelliğini değiştirmeyen yeni Türk Telekom; eski Avea; kullanıcılarını da yeni yollar bulması için yormamayı amaçlamakta.

Lira iste Lira servisi ile; Lira göndermesini istediğiniz telefon kullanıcısının numarasını sms’inizin açıklama bölümüne yazarak bir boşluk bırakın, ardından; ne kadar istediğinizi de belirtin. 9233’e göndereceğiniz bu mesaj aktarmalı olarak, arkadaşınıza gidecektir. Bir onay mesajı alacak olan arkadaşınız, bu onay mesajını evet olarak cevapladığı andan itibaren, liralar size gelecektir.

9235’i Arayarak

9235’i arayarak da bu işlemi gerçekleştirebilmeniz mümkün. Eski Avea’da da; genelde lira gönderme işlemleri 9235 üzerinden yapılıyordu. 9235 üzerinden lira gönderme işlemi yapabildiğiniz gibi, lira isteme işlemini de gerçekleştirebiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey telesekreterin yönergelerine uyarak hareket etmek ve işlemlerinizi tamamlamak. Ancak, 9235 lira isteme / lira gönderme servisinde; 1,19 TL kesinti ücreti de yapılıyor. Bunu da bilmenizde fayda olacaktır. Lira gönderme işleminde kesilen bu miktar; lira isteyenlerde ise herhangi bir şekilde gerçekleşmemekte. Yani, ücretsiz bir şekilde arkadaşlarınızdan, dostunuzdan, akrabalarınızdan, 9235’i arayarak ücretsiz bir şekilde lira talep edebilirsiniz.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.