Telefonun Kanserojen Etkisinden Kurtulmanın Yolları

0

Günümüzün olmazsa olmazı cep telefonlarımız son yılarda resmen bağımlılık yapmış bir durumda. Elimizden neredeyse hiç düşmeyen telefonlarımız hayatımızın bir parçası sayılıyor artık.

Uzmanların sık sık uyarılarına rağmen ne biz telefonlarımızdan vazgeçebiliyoruz ne de telefonlarımız bize zarar vermekten. O halde yapmamız gereken şeylerden ilki kopamadığımız biricik telefonlarımızın yaydığı kanserojen etkilerinden az da olsa kurtulabilmek.

Telefonunuzun Yaydığı Kanserojenden Kurtulmak İçin Tiolar

  • Öncelikle şu bağımlılık havasından çıkmakta fayda var. İşten eve geldiğinizde telefonunuzu bir kenara bırakmak zor olmasa gerek. Günün yarısını telefonla geçirdiyseniz diğer yarısını da onsuz geçirmeniz zararınıza olmayacaktır.
  • Telefonunuz için iyi bir kalite kulaklık ve artık konuşmalarınızı onunla yapmak en iyisi.
  • Telefonunuzun pili bittiyse kendinizi bağımlılık havasından çıkarın ve onu yanında siz olmadan şarja takın hatta mümkünse sizin olmadığınız bir odada şarja takın
  • Babalarımızın, amcalarımızın sık yaptığı en büyük hata kalp hizalarındaki gömlek cebine veya ceket cebine telefonlarını koymaları. Kesinlikle koyacak başka yer bulmaları gerekli.
  • Telefon görüşmeleri uzun süreli olacaksa balkonda veya açık bir pencerede konuşmak en iyisi. Yaydığı sinyal ve alıcıları biraz etkisiz hale getirmiş olursunuz.
  • Uyurken telefonlarınızı kesinlikle ya kapatın ya da uçuş moduna alın. Bu kanserojen etkiyi en aza indirgeyecektir.
  • Son olarak arabanızda telefon kullanmayın. Kullanmanız gereken durumlarda ise hoparlörden konuşmak en iyisi olacaktır. Genel olarak arabanın metal yapısı kanserojen etkisini ikiye katlamaktadır. Hoparlör veya kulaklı sayesinde bunu en az indirmiş olursunuz.

 Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.